Maldini: Moje serce wciąż jest związane z Milanem

Maldini: Moje serce wciąż jest związane z Milanem

Paolo Maldini podczas inauguracji turnieju International Champions Cup w swojej wypowiedzi nawiązał do Milanu i reprezentacji Włoch. Oto co legenda ekipy Rossonerich miała do powiedzenia:

Czy Twoja przygoda z Milanem to tylko piękne wspomnienia z przeszłości czy możemy tutaj mówić także o przyszłości? Czy obie te kwestie można ze sobą połączyć? 

Lubię mówić o teraźniejszości, ale trzeba również pamiętać o tym, co było. Na razie nic się nie dzieje w tej sprawie i nie wiem czy cokolwiek się wydarzy. To naturalne, że nie można wymazać z pamięci mojej relacji z tym klubem. Moje serce wciąż jest związane z Milanem. Wierzę także w przywiązanie kibiców Milanu do tego klubu. Miłość do tego miejsca na zawsze we mnie pozostanie. Jest to nieodzowna część mojego życia. 

Czego brakuje obecnej reprezentacji Włoch? Czy jest to brak odpowiedniego przygotowania czy brak talentu wśród zawodników? 

W kadrze nastąpiła pewna zmiana pokoleniowa, ale z technicznego punktu widzenia nie jesteśmy gorsi od Szwecji, ani od wielu innych zespołów, które widziałem na Mistrzostwach Świata.

Jaką rolę w Twoim życiu pełni twój ojciec,Cesare?

Z pewnością odgrywa w nim bardzo ważną rolę, podobnie zresztą jak moja matka, moja rodzina, w tym moi bracia i siostry. Ich obecność w moim życiu jest fundamentalna. Fakt, że nie opuściłem Milanu podczas swojej kariery jest ich wielką zasługą.

Komentarze