Maldini: Miesiąc temu nie mogliśmy myśleć o transferze Tonalego

Maldini: Miesiąc temu nie mogliśmy myśleć o transferze Tonalego

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Sky. Oto, to dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O Tonalim:

 To bardzo młody zawodnik, który spełnił swoje marzenie. To naprawdę piękna historia. Miesiąc temu nie mogliśmy myśleć o takim transferze, ale dzięki determinacji zawodnika i pracy agentów udało nam się doprowadzić do transferu. Cellino był wartością dodaną w trakcie rozmów, podobnie jak nasi właściciele, którzy zmienili plany i doszli do wniosku, że dzięki temu transferowi mogą zrobić coś wielkiego. Pasja zawodnika do danego klubu nie jest częstym zjawiskiem. Zawodnicy są profesjonalistami i muszą patrzeć na wiele spraw z różnej perspektywy. Rozmawiałem z nim prawie 2 miesiące temu i powiedziałem mu, że ciężko będzie przeprowadzić jego transfer. Wspólnymi siłami udało nam się jednak doprowadzić do tego transferu i sprowadzić go do Milanu. Dzięki temu jego marzenie nie umarło. 

O kierownictwie:

 Mamy wspólne cele. Różnica zdań w wielu kwestiach jest czymś zupełnie normalnym. Naszą współpracę mogę ocenić bardzo pozytywnie. Nasza praca i osiągnięte rezultaty w czasie pandemii są widoczne gołym okiem i są wynikiem działań, które rozpoczęliśmy w zeszłym roku.

O Bobanie:

 Jest mi przykro, że nie ma go już z nami w klubie. To mój wielki i oddany przyjaciel. Bez niego jesteśmy nieco słabsi, ale dzięki naszej wspólnej pracy jesteśmy w stanie wspólnie realizować nasze pomysły.

O Shamrock:

 Czwartkowy mecz będzie dla nas wyzwaniem, ponieważ nasz przeciwnik rozgrywa swój sezon od kilku tygodni. Do tej pory radzą sobie bardzo dobrze i zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Będziemy musieli zmierzyć się z pewnymi problemami jak na przykład zawieszenie Rebicia i absencja Leão. O awansie zadecyduje pojedyncze spotkanie na wyjeździe. Jesteśmy nieco zaniepokojeni, ale będziemy dążyć do zwycięstwa.

O Chiesie:

 Federico jest jednym z najlepszych włoskich zawodników młodego pokolenia. Nigdy nie rozmawialiśmy z Fiorentiną na jego temat. 

O mercato:

 Chcemy ulepszyć nasz zespół w najlepszy możliwy sposób. Ustaliliśmy nasze priorytety na czas mercato. Teraz borykamy się z pewnymi problemami w związku z kontuzjami. Do 5. października mamy czas, aby wzmocnić nasz zespół.

Komentarze