Maldini: Mamy odpowiednie warunki, ale poprawić naszą sytuację

Maldini: Mamy odpowiednie warunki, ale poprawić naszą sytuację

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O mercato:

 Wczoraj rozpoczęło się okienko transferowe i już wykonaliśmy kilka operacji. Najtrudniejsze było przedłużenie umowy z Ibrahimoviciem, które było dla nas priorytetem. Na pozostałe operacje jesteśmy przygotowani.

O Brahimie Diazie:

 Jest zawodnikiem, który może grać na wszystkich trzech pozycjach za napastnikiem. Jego obecność może coś zmienić.

O kalendarzu Serie A:

Pamiętam rozpoczęcie sezonu 2008 roku przeciwko Bolognie. Niestety przegraliśmy to spotkanie. Mamy nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

O Ibrahimoviciu:

 Wszyscy znamy jego znaczenie dla zespołu. Zlatan jest ważny dla nas nie tylko na boisku, ale także dla konkurencyjności na treningach w Milanello. Jest mistrzem i zawsze nim będzie. Każdy starzeje się na swój sposób. Dla niektórych wiek to tylko liczba.

O nowym sezonie:

 Pierwszy mecz w nowym sezonie rozegramy 17 września. Będziemy mierzyć się z zespołem, który rozegrał już 10-12 spotkań w lidze. Do tego czasu rozegramy tylko 2 mecze towarzyskie. O awansie zadecyduje pojedyncze spotkanie i musimy być na nie gotowi.

O derbach:

 W poprzednim sezonie odnieśliśmy dwie porażki, aczkolwiek w drugim meczu sensacyjnie prowadziliśmy po 50 minutach świetnej gry. Zobaczymy, co się stanie w tym sezonie.

O Lidze Mistrzów:

 To musi być nasz cel na przyszły sezon. Chcemy poprawić naszą sytuację w tabeli. Chcemy wrócić do Top 4 i i poprawić się pod wieloma względami od następnego sezonu. Mam nadzieję, że Milan nie przestanie walczyć o Top 4.

O zespole:

 Nie wszyscy młodzi zawodnicy są tacy sami. Niektórzy są gotowi do gry wcześniej, a inni później. Wytyczyliśmy sobie jasną ścieżkę. Nie ma modelu zespołu, który byłby skuteczny tylko dla młodych zawodników. Mamy odpowiednie warunki na poziomie sportowym i ekonomicznym, ale poprawić naszą sytuację. Zmniejszyliśmy pensję zawodników. Jeśli dzięki temu wszystkiemu uda nam się uzyskać ważne wyniki to będzie to oznaczać, że dobrze sobie poradziliśmy.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Byłoby cudowanie, gdyby w perspektywie paru lat Milan wrócił do europejskiej elity za sprawą działań Paolo, który jak chyba nikt inny na świecie zdaje sobie sprawę, czym jest Milan. Po ciężkich początkach w dyrektorskim fotelu teraz idzie mu coraz lepiej. Najbardziej cieszę się z tego, że w końcu mamy stabilną sytuację na stanowisku trenerskim i w gabinetach Casa Milan oraz od roku przeprowadzamy rozsądne ruchy transferowe. Oby tak dalej, a krok po kroku odbudujemy nasz wspaniały klub.
  • avatar
    Pato
    No więc własnie, gdzie byli wczoraj (z Novarą) Colombo i Gabbia? dobrze byłoby sprawdzić takiego Colombo obok Robacka... z Monzą zagrają?