Maldini: Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy starannego wyboru zgodnego z wytycznymi kierownictwa

Maldini: Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy starannego wyboru zgodnego z wytycznymi kierownictwa

Paolo Maldini wziął udział w prezentacji Stefano Piolego na stanowisku pierwszego trenera Milanu. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

Paolo Maldini:

 Jest mi przykro z powodu zwolnienia Giampaolo. To przemyślany i wspólny wybór. To był właściwy wybór dla Giampaolo. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie wszystko działa tak jak należy i potrzebna jest zmiana. To była trudna decyzja, która pozwala nam zrozumieć, że chcemy wyjść zwycięsko z tej sytuacji w tym sezonie. Nie możemy uznać, że jesteśmy na straconej pozycji i, że sauna nasza praca poszła na marne. Wybraliśmy doświadczonego szkoleniowca, który zyskał doświadczenie w wielkich zespołach.

 Jak skomentujesz protesty fanów?

 Jesteśmy przekonani, że dokonaliśmy starannego wyboru zgodnego z wytycznymi kierownictwa. Wiemy, że na ten moment nie możemy wygrać Ligi Mistrzów. Nasza obecność stanowi gwarancję na przyszłość. Nie zamierzamy czekać tutaj przez 10 lat, aby coś wygrać. Spójrzmy prawdzie w oczy. Jestem tutaj od 16 roku życia i dobrze wiem jak funkcjonuje to otoczenie. Staramy się żyć w sposób pokojowy.

Kryzys formy niektórych zawodników nie jest wynikiem gry w jednej formacji. Niektórzy zawodnicy przechodzą przez trudny okres przez samo otoczenie, w którym niełatwo jest im się odnaleźć.

 Czy zawsze broniłeś Giampaolo? 

Zawsze go broniłem dopóki nie zdecydowaliśmy się go zmienić.  Przed nami rozgrywki ligowe, w których możemy zmienić jeszcze losy tego sezonu.

Komentarze

 • avatar
  Bernardos1983
  Oby tak było bo każdy z nas kibiców cięzko to wszystko znosi...
 • avatar
  Xytras
  Paolo......cierpliwość kibiców się kończy