Maldini: Jeśli będzie możliwość wzmocnienia zespołu to podejmiemy odpowiednie kroki

Maldini: Jeśli będzie możliwość wzmocnienia zespołu to podejmiemy odpowiednie kroki

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Tuttomercatoweb.com. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O wczorajszym meczu:

Potwierdziliśmy to, co zrobiliśmy półtora miesiąca temu. Mamy pewien problem z kontuzjami, ale nie wpłynęło to na naszą grę. Muszę powiedzieć, że ten zespół wierzy w siebie i walczy o jak najlepsze rezultaty. 

Miło jest zobaczyć tysiąc kibiców na stadionie. W porównaniu do 78 tysięcy nie jest to zbyt wiele, ale to zawsze coś. Wydaje mi się, że 7. października frekwencja będzie większa. Zobaczymy, czy tak się stanie. 

O mercato: 

W tej chwili mamy pewne problemy z kontuzjami: Musacchio był operowany jakiś czas temu, Romagnoli nie grał przez miesiąc, a Duarte miewał problemy z kontuzjami i niedawno wrócił do gry. Mamy bardzo zrównoważony zespół. Niemal na każdej pozycji mamy po dwóch zawodników. Jeśli będzie możliwość wzmocnienia zespołu to podejmiemy odpowiednie kroki. Nastasić? Teoretycznie lubimy wszystkich dobrych zawodników. Musimy ocenić czy pewne transfery będą zgodne z naszym budżetem.

O Calabrii:

Mam o nim bardzo dobrą opinię. Wychowywał się z moim synem, Christianem w sektorach młodzieżowych Milanu. Wiem, że może osiągnąć naprawdę wiele.

O Scudetto:

Juventus jest naturalnym faworytem, ale wydaje się, że Inter skrócił dystans. Muszę powiedzieć, że Napoli również ma bardzo mocną drużynę. 

Jaki jest sekret Ibry?

To proste. Jest silny i chce grać. 

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Lubię czytać wypowiedzi Maldiniego. Inteligentnie sugeruje, że wie dużo więcej niż mówi, jak wytrawny gracz. Jakiś czas temu człowiek myślał, że on sobie nie radzi, ale po prostu trzeba było cierpliwie poczekać na wyłonienie się jakichś efektów jego działań. Na razie wyglądają one znacznie odpowiedzialniej niż za Leonardo czy za Fassone i Mirabellego. Jest nareszcie długo wyczekiwana stabilizacja w klubie.