Maldini: Jeśli będą ku temu odpowiednie warunki, spróbujemy takich zawodników pozyskać

Maldini: Jeśli będą ku temu odpowiednie warunki, spróbujemy takich zawodników pozyskać

Poniżej prezentujemy wypowiedź Paolo Maldiniego z dzisiejszej konferencji prasowej. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

O mercato:

 Zawsze staramy się pozyskać silnych zawodników. Jeśli będą ku temu odpowiednie warunki, spróbujemy takich pozyskać.

Bennacer i Veretout? Są to profile, które uwzględniliśmy w naszych planach. Widzę jednak, że media oczekują od nas pośpiechu. Mercato kończy się dopiero 2 września. Chcemy zapewnić trenerowi zawodników o odpowiednim poziomie tak szybko, jak to będzie możliwe, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć

Modrić? Nigdy nie negocjowaliśmy w jego sprawie. Powiedzieliśmy, że szukamy młodych i silnych zawodników oraz kilku doświadczonych graczy. Profil taki jak Modrić byłby idealny, ale nigdy nie podjęliśmy się negocjacji w jego sprawie.

O Theo Hernandezie:

Theo jest młodym zawodnikiem o ogromnym potencjale. Już udało mu się wygrać Ligę Mistrzów. Chcemy wspólnie z nim rozpocząć nowy rozdział w naszym zespole i nawiązać do poziomu jego poprzedniego zespołu, Realu. Powiedzmy, że gdyby Theo stał się syntezą Maldiniego i Marcelo nie byłoby to nic złego. Theo jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. On może w przyszłości stać się jednym z trzech najlepszych obrońców świata. To musi być jego cel. Jego przybycie do Milanu jest idealne jeśli chodzi o wyczucie czasu.

O Kruniciu:

Krunić pokazał już wiele dobrego w Empoli, ale ma jeszcze szerokie pole do poprawy.

Co myślisz o tym, że Milan sprowadził w swoje szeregi dwóch zawodników ze zdegradowanego zespołu?

 Darujmy sobie tę ironię. Dobrzy zawodnicy również grają w zdegradowanych zespołach. Potrzebujemy wysokiej jakości zawodników, ale tacy swoje kosztują. Silni zawodnicy kosztują naprawdę wiele. Być może nowo pozyskani zawodnicy mają trochę mniej doświadczenia, ale z pewnością mają wiele cech, które mogą się przydać zespołowi. Chcemy jak najszybciej zapewnić wzmocnienia Giampaolo. Na początku mercato ceny potrafią być naprawdę wysokie, ale pod koniec są one często dyskontowe. Chodzi o to, aby zadowolić fanów, trenera i wszystkich. Musimy popełniać jak najmniej błędów. Wielu zawodników opuściło nas tego lata. Musimy więc właściwie zainterweniować.

 Gdzie najbardziej potrzebne są wzmocnienia?

 Mamy kilku zawodników, którzy jeszcze nie wrócili z wakacji jak chociażby Kessie czy Paqueta. Cutrone dopiero wczoraj wrócił do treningów. Czasami czytam o tym, że myśleliśmy o jakiś zawodnikach, ale ostatecznie ich nie pozyskaliśmy, przez co przegapiliśmy szansę na wzmocnienie drużyny. Idea mercato Milanu jest mniej realna niż to, o czym można przeczytać w mediach i wobec tego, co robimy naprawdę. Czterech pomocników opuściło latem zespół. Wymaga to od nas odpowiedniej interwencji.

Komentarze

  • avatar
    Paolo03
    Dokładnie jak mówi Paolo nie ma co tak naprawdę wierzyć w media. Prawda jest taka że o kruniciu nikt nie pisał aż tu nagle z dnia na dzień wszyscy się rozpisali że Krunic to już praktycznie zawodnik Milanu i tak się stało. Media jedno a to co robi zarząd to już inna sprawa.