Maldini: Chcemy dokonać wzmocnień tylko na odpowiednich pozycjach

Maldini: Chcemy dokonać wzmocnień tylko na odpowiednich pozycjach

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia.

Jeśli nie możesz doczekać się kolejnego sezonu w Serie A i chcesz obstawiać nadchodzące spotkania ekipy Rossonerich, zajrzyj na Fortuna rejestracja. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie.

O mercato:

W zeszłym roku położyliśmy pewne podwaliny pod stworzenie Milanu na przyszłość. Pomiędzy latem, a styczniem dołączyło do nas 9 zawodników. W tym roku planujemy dokonać kilku wzmocnień na jasno określonych pozycjach. Być może nie przeprowadzimy tak wiele i kosztownych transferów jak w przeszłości. Chcę być szczery wobec fanów i nie chcę ich okłamywać. Cały czas monitorujemy sytuację na rynku transferowym i zachowujemy czujność. Jeśli pojawi się jakakolwiek możliwość na rynku transferowym to będziemy działać.

O Ibrahimoviciu:

Wszyscy ciężko pracujemy, aby osiągnąć z nim porozumienie. Wiemy, że mamy niewiele czasu i chcemy jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę. Ibra jest wartością dodaną dla naszego zespołu i chcemy kontynuować z nim współpracę. Osobiście jestem dobrej myśli. 

Czy macie plan B dla Ibry?

To normalne, że posiadamy plan B, a nawet C i D. Mamy swoje priorytety, a Ibrahimović jest jednym z nich.

Ile wzmocnień potrzebuje Milan?

Chcemy dokonać wzmocnień tylko na określonych pozycjach. Chcemy dokonać kilku korekt w sprawie poprzez sprowadzenie lepszych zawodników. Planujemy wzmocnić tylko te pozycje, które naszym zdaniem mają pewne wady.

Czy Bayern Monachium jest waszym wzorem do naśladowania?

Jesteśmy świadomi naszej drogi i chcemy nią dalej kroczyć. Bayern Monachium zmierza w nieco innym kierunku niż my. Z pewnością jest to wzór do naśladowania, szczególnie pod względem zarządzania klubem. Przed nami jest jeszcze długa droga i jesteśmy tego w pełni świadomi. Odbudowanie zespołu jest trudnym i długotrwałym procesem. Finansowe Fair Play rządzi się swoimi prawami: jest uczciwe, ale ogranicza przeprowadzenie inwestycji, co spowalnia proces odbudowy klubu jak i zespołu.

Czy Tiemoue Bakayoko dołączy do Milanu?

Prowadzimy negocjacje w tej sprawie. Dobrze go znamy i doceniamy jego umiejętności. To jeden z naszych celów transferowych. Musimy przeanalizować pewne rzeczy w 100 %.

Co możesz nam powiedzieć o nowej umowie dla Gianluigiego Donnarummy?

 Jego umowa wygasa latem przyszłego roku. Chcemy najpierw rozwiązać kwestię nowej umowy dla Zlatana Ibrahimovicia. Potem będziemy myśleć o nowym kontrakcie dla Gigio. Jesteśmy pewni siebie, ponieważ Gigio chce zostać z nami. Pojawiły się pewne trudności, ponieważ jego umowa wygasa w przyszłym roku, ale mimo to nie tracimy optymizmu. Jesteśmy gotowi do negocjacji i na złożenie odpowiednich ofert dla jego usługi.

 Kiedy nastąpi podpisanie nowej umowy z Hakanem Calhanoglu?

 Planujemy spotkać się z jego agentem w pierwszych tygodniach września. W tym czasie postaramy się omówić całą sprawę.

Co chciałbyś powiedzieć kibicom przed rozpoczęciem nowego sezonu?

Chciałbym podziękować naszym kibicom. Niezależnie od sytuacji, zawsze możemy liczyć na ich wsparcie, szczególnie w tym niełatwym dla wszystkim okresie. Oni zawsze dają z siebie wszystko. Jest nam naprawdę przykro, że nasi kibice nie mogli przeżywać pozytywnych momentów naszej gry i naszych rezultatów, zwłaszcza pod koniec niedawno zakończonej kampanii. Możliwość gry na San Siro przy pełnych trybunach zawsze jest czymś wyjątkowym. Nie możemy się doczekać momentu, kiedy zobaczymy się ponownie na San Siro. Zapewne będziemy musieli poczekać jeszcze na ten moment, ale jestem dobrej myśli. Prędzej czy później pewne rzeczy wrócą do normy. 

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Paolo zawsze cieszył się będzie moim dozgonnym szacunkiem jako legenda Milanu i futbolu w ogóle, ale też coraz większe uznanie zyskuje w moich oczach jako dyrektor techniczny w gabinetach Casa Milan. Transfery Hernandeza, Bennacera, Leao czy Rebicia w ciągu ostatnich 12 miesięcy to bardzo korzystne dla klubu ruchy, a wszystko spuentowało przybycie Ibry. Poza tym wygłupem z Giampaolo Maldini zanotował świetny rok po odejściu Leonardo i usamodzielnieniu się. Oby tak dalej, dla dobra Rossonerich.
  • avatar
   MagicMilan1983
   Czy ja wiem czy to byl jakikolwiek blad sprowadzajac Giampaolo?