Maldini: To był zdecydowanie najbardziej ekscytujący moment w mojej karierze

Maldini: To był zdecydowanie najbardziej ekscytujący moment w mojej karierze

Paolo Maldini wypowiedział się dla Milan TV. Oto, co działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia.

O bramkach dla Milanu:

Pamiętam wszystkie zdobyte bramki dla Milanu, ponieważ nie było ich zbyt wiele. Pierwszą bramkę zdobyłem przeciwko Como w 1985 roku. Znalazłem się wtedy w okolicy pola karnego, piłka znalazła się pod moimi nogami i oddałem strzał na bramkę. Po zdobyciu bramki przez 30 sekund nie wiedziałem, co się dzieje. Kiedy się cieszysz i nie jesteś do tego przyzwyczajony, czujesz się tak jakbyś był jeden kilometr nad ziemią.

O debiucie:

Pierwsze spotkanie w barwach Milanu było czymś niesamowitym. Byłem wtedy dzieckiem i nie sądziłem, że będę mógł grać wspólnie z wielkimi zawodnikami. Przed wejściem na boisko byłem przerażony. Pod koniec meczu czułem się bardziej akceptowany przez drużynę. To był zdecydowanie najbardziej ekscytujący moment w mojej karierze.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    A propos bramek Maldiniego, to pamiętam, że był taki mecz na San Siro, chyba w sezonie 2005/2006, kiedy nasza legenda zdobyła nawet doppiettę. No i pamiętny gol z Liverpoolem w 2005 roku - najszybciej zdobyta bramka przez jednocześnie najstarszego strzelca w historii finałów Ligi Mistrzów. Brakuje teraz w futbolu takiej postaci.