Maldini: To bardzo młody, ale silny zespół

Maldini: To bardzo młody, ale silny zespół

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Sky. Oto, co działacz Milanu miał do powiedzenia: 

O Gattuso:

 Cała nasza drużyna się rozwija. Bycie trenerem po pewnych doświadczeniach piłkarskich nie jest łatwe. Nie każdy potrafi się przyzwyczaić do zmiany stanowiska. Gattuso słucha naszych opinii, czasem się z nami nie zgadza, ale słucha każdego z nas. Naszym wspólnym celem jest wskoczenie na jak najwyższy poziom. Zwycięstwo w tym meczu może otworzyć umysły zawodnikom i pozwolić im na coś więcej.

O celach na ten sezon:

 Naszym celem jest nadanie solidnego charakteru naszej społeczności, drużynie, ważnym i bardzo młodym zawodnikom. Przed nami jest jeszcze długa droga,  ale zespół słucha trenera i uczy się na jego błędach. Jeśli utrzymamy ten pozytywny trend, możemy dalej podążać tą dobrą ścieżką i osiągnąć nasz cel.

O zawodnikach, którzy odeszli z klubu:

Przygoda Higuaina nie wypadła zbyt dobrze, ale takie rzeczy mogą się zdarzyć. W naszym klubie panuje zdrowa atmosfera i panują w nim odpowiednie warunki do rozwoju. Nie widzę więc podstaw do tego, aby myśleć, że jakikolwiek zawodnik może się nie rozwinąć w naszym otoczeniu.

O zespole:

 W ciągu ostatnich trzech lat wiele się wydarzyło: Berlusconi nie jest już właścicielem klubu, doszło do zmiany właścicieli, która nie wypadła zbyt dobrze. Teraz rozpoczęliśmy zupełnie nowy projekt. Ci zawodnicy doświadczyli wielu wzlotów i upadków. To bardzo młody, ale silny zespół. Na początku wielu go nie doceniło, ale wyniki zwiększają poczucie własnej wartości.

O Romagnolim: 

On jest cichym zawodnikiem. W wieku 23 lat nie byłem gotowy na zakładanie opaski kapitańskiej. Miałem pewne problemy z przekazywaniem pewnych rzeczy. Podczas każdego meczu kibice mają zbyt wysokie oczekiwania. Ta sytuacja pojawia się w każdą niedzielę. On jednak potrafi wziąć odpowiedzialność na swoje barki i stawić czoła problemom. W ostatnim czasie bardzo się rozwinął zarówno jako piłkarz jak i kapitan.

 O kierownictwie:

 Nasza firma jest silna i spójna. Nasz zespół ciągle się uczy i odnotowuje progres. Musimy konkurować o miejsce w Lidze Mistrzów. To jest nasze marzenie na ten sezon.

O Piątku: 

 Porównywanie go z Shevchenką jest w ostatnim czasie bardzo popularne. Trzeba jednak pamiętać, że Sheva jest tylko jeden i nie będzie drugiego takiego zawodnika jak on. Sheva dołączył do bardzo silnego zespołu i był prawdziwym mistrzem, który doprowadził nas do osiągnięcia doskonałych wyników. Piątek robi niesamowite rzeczy na boisku, ale porównywanie go z Shevą nie jest właściwą postawą. Trudno jest porównywać kogoś z zawodnikiem, który dokonał dla nas wielkich rzeczy. 

O Paquecie: 

 To inteligentny zawodnik. On wciąż ma pewne problemy językowe. Jest jedynym zawodnikiem w naszej drużynie, który mówi po portugalsku. Paqueta ma ogromny wpływ na nasz zespół. Udało mu się rozwiązać pewne problemy w okresie przejściowym. On zawsze patrzy pozytywnie w przyszłość.

Komentarze