Maldini: AC Milan jest lepszy niż w zeszłym roku

Maldini: AC Milan jest lepszy niż w zeszłym roku

Paolo Maldini udzielił wywiadu na Sky Sport 24. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia:

 O zespole:

 AC Milan jest lepszy niż w zeszłym roku. Chcemy poprawić naszą pozycję w tabeli w porównaniu do zeszłego roku. W poprzednim sezonie osiągnęliśmy najlepszy rezultat w ostatnich 6 latach i to jest fakt. 

 O powrocie do Milanu:

 To była decyzja podjęta w oparciu o moje serce. Na pewno nie pójdę do innego klubu. Nie zamierzam wykonywać tej pracy gdzie indziej. Mam nadzieję, że zostanę tutaj na zawsze i będę mógł tutaj zakończyć moją przygodę jako działacz klubowy.

 Gdy byłem zawodnikiem, myślałem o tym, aby kiedyś pracować dla klubu. Te barwy mają w sobie wielką pasję i nikt w to nie wątpi. Jest to historia do zapamiętania.

O budowie zespołu w oparciu o młodych zawodników:

 Idea odmłodzenia zespołu jest wspólna. Jak na razie żaden młody zespół nie wygrał ligi ani Ligi Mistrzów. Aby to zrobić, wymaga to włączenia doświadczonych zawodników do zespołu.

O letnim mercato:

 Ważne jest to, że nie sprzedaliśmy naszych najlepszych zawodników.

O Piątku:

 Jest silnym zawodnikiem, który musi więcej myśleć o grze zespołowej. Jego siłą jest zdobywanie bramek.

O Ibrahimoviciu:

Ibra może być dla wielu marzeniem. Być może w jego głowie jest trochę strachu, że nie będzie on dominujący w każdym meczu. Pamiętam jak Carlo posadził mnie na ławce rezerwowych w meczu derbowym. Wtedy zdałem sobie sprawę z tego, że nie zaakceptowałbym czegoś takiego przez cały sezon. Nie wiem czy Ibra pogodziłby się z rolą rezerwowego. 

Komentarze