Maldini: Milan nie może akceptować szóstej pozycji

Maldini: Milan nie może akceptować szóstej pozycji

Paolo Maldini udzielił wywiadu dla Milannews.it. Oto, Co działasz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

Nasze cele były jasne od samego początku. Naszym celem nie jest obecnie wygranie Scudetto, ale zajęcie czwartej pozycji na koniec sezonu. Dla takiego klubu jak Milan taki cel może wydawać się redukcyjny, ale należy pamiętać, że w ostatnich latach nie zaszliśmy tak daleko w lidze. Dysponujemy składem, który stać na realizację naszego celu. W ciągu miesiąca wiele się wydarzyło. Mogliśmy dokonać skoku jakościowego, ale z różnych przyczyn nie udało nam się tego zrobić. Nie mamy powodów do zadowolenia, ale nie tracimy 15 punktów do czołówki. Nie zamierzamy szukać sobie alibi. Wielu naszych zawodników doznało kontuzji na tej samej pozycji. Przechodzimy ostatnio przez trudny czas. Spodziewaliśmy się czegoś więcej, nasz trener i zawodnicy wiedzą, co należy zrobić. Staramy się wrócić na właściwe tory.

O nastawieniu:

Odpowiednie nastawienie potrafi zmienić oblicze meczu. Milan nie może akceptować szóstej pozycji. Ten klub musi aspirować wyżej i walczyć o wyższe pozycje w tabeli. Jeśli chce się odnieść sukces, trzeba dać z siebie coś więcej. 

O Gattuso:

Odkąd tutaj jesteśmy, nigdy nie osądzaliśmy tego, co działo się przed nami także dlatego, że sytuacja nie była prosta. Nasza praca polega na dzieleniu się obowiązkami, wspieraniu trenera i członków drużyny.

O Higuainie:

Nigdy nie kwestionowaliśmy jego roli w zespole. On jest naszym punktem odniesienia. Z pewnością nie czuje się dobrze z powodu swojej niemocy strzeleckiej. Cała ta sytuacja jest dla niego nowa, ponieważ po raz pierwszy w swojej karierze przebywa na wypożyczeniu i nie jest zadowolony z postawy swojego zespołu.

O przyszłości Higuaina i Bakayoko:

Ich przyszłość jest ściśle związana z awansem do Ligi Mistrzów.

O Finansowym Fair Play:

Zasady są coraz bardziej sztywne. Założeniem finansowego Fair Play jest brak długów, ale to jest niemal niemożliwe, szczególny do zespołu, który chce wrócić na wysoki poziom. Zespoły, które nie mają problemu z Finansowym Fair Play patrzą na inne zespoły z góry. To nie przypadek, że Real Madryt wygrał trzy razy z rzędu Ligę Mistrzów. 

O przeszłości: 

Przyszłość ma swoje znaczenie, ale nie tylko dla nas. Ostatnie 5 lat również ma znaczenie.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Paolo stara się tonować nastroje kibiców. Z jednej strony to rozumiem, bo pewne rzeczy dzieją się powoli, a kierownictwo nie powinno prać brudów na zewnątrz, jednak to wszystko nie napawa mnie optymizmem.