Maldini: Mamy szansę na stworzenie odpowiednich fundamentów na przyszłość

Maldini: Mamy szansę na stworzenie odpowiednich fundamentów na przyszłość

Paolo Maldini wypowiedział się dla Sky Sport przed meczem z Dudelange. Oto co działacz Milanu miał do powiedzenia:

Miło jest tutaj być, chociaż nie jest to tak ekscytujące jak debiut na San Siro z AS Romą. Zawsze mówiliśmy, że Milan ma europejskie DNA i bardzo zależy nam na tego typu turniejach. Milan nigdy nie wygrał Ligi Europy.

Budujemy coś ważnego z nowymi właścicielami, trenerem oraz zawodnikami. Mamy szansę na stworzenie odpowiednich fundamentów na przyszłość.

O Cagliari:

Są takie zespoły jak Cagliari, które mogą mieć gorszą jakość ale zawsze stawia nas w trudnej sytuacji. Musimy uczyć się od takich zespołów jak Juventus który może cierpieć na boisku, ale dzięki odpowiednim cechom może wygrywać niemal każde spotkanie. Na ten moment ciężko mówić o trudnym momencie dla Milanu. To wciąż młody zespół, który musi się jeszcze wiele nauczyć.

O zawodnikach, którzy grają rzadko:

To normalne że muszą grać i na to zasługują. Pani również ciężko pracują na treningach. Każdy zawodnik musi dawać z siebie 100% swoich możliwości. Być może niektórzy z naszych zawodników nie dają z siebie wszystkiego z powodu ciężaru tej koszulki.

O nowych zawodnikach:

Znamy ich cechy. Ocenaliśmy ich przydatność dla zespołu. Liga Europy jest dla nas szansą. Nasi zawodnicy muszą traktować te rozgrywki za najważniejsze w sezonie. Tylko w taki sposób można nabyć zwycięsko mentalność, która zawsze wyróżniała ten zespół.

O Castillejo:

Zaczął grać na lewej stronie boiska. Nie miał problemu ze zmianą strony, mimo, że w poprzednim sezonie grał jako prawy skrzydłowy. Z tego co wiem, on jest zadowolony z metodologii trenera i nowego otoczenia. Kiedy wszedł w meczu z Romą, dał nam wiele jakości, która pozwoliła nam wygrać mecz.

O trudnościach w nowej roli:

Najtrudniejsza częścią mojej pracy było mercato. Mam niewielkie doświadczenie w negocjacjach. Tylko dzięki doświadczeniu Leonardo udało mi się przeżyć przez te 20 dni. Najłatwiejszą częścią jest zarządzanie szatnią. Wraz z Leo staramy się przekazać zawodnikom odpowiednie wartości, dzięki którym możemy wrócić na należne nam miejsce.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Paolo mocno ryzykuje firmując Milan z takimi przeciętniakami jak Abate, Bertolacci czy Mauri w składzie.