Maiorino o Gazidisie: Wraz z nim Milan wróci do Ligi Mistrzów i zwiększy swoje przychody

Maiorino o Gazidisie: Wraz z nim Milan wróci do Ligi Mistrzów i zwiększy swoje przychody

Były dyrektor sportowy Milanu, Rocco Maiorino wypowiedział się dla Corriere della Sera. Oto, co były działacz ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

W zeszłym roku w Milanie brakowało stabilności i spokoju, a także przeglądu i planowania pewnych spraw. Milan wydał ponad 200 mln €, ale nie zdecydował się kupić jednego ważnego dla zespołu zawodnika. Obecne władze klubu zdecydowały się pójść w przeciwnym kierunku i zakupiły Gonzalo Higuaina. Amerykańscy właściciele wydają się być bardziej wiarygodni niż ci z Chin.

Obecne kierownictwo jest kompetentne, dołączył do niego ostatnio Gazidis, który jest prawdziwym liderem. Wraz z nim Milan powróci do Ligi Mistrzów i zwiększy swoje przychody. Według mnie Gazidis będzie miał większe znaczenie w Milanie aniżeli Marotta w Interze. Nerrazzuri znajdowali się już na dobrej drodze, natomiast Rossoneri nie. Nie zapominajmy, że Gazidis odgrywa ważną rolę w ECA [Europejskie Stowarzyszenie Klubów, przyp.red.].

Juventus? Jest lata świetlne przed innymi. Różnice pomiędzy innymi klubami z Włoch jest ogromna. Juve wciąż się rozwija i na krótszą metę trudno będzie ich dogonić. To będzie wymagało dużo czasu i cierpliwości.

Komentarze