Lodetti: Suso jest jakościowym zawodnikiem

Lodetti: Suso jest jakościowym zawodnikiem

Redakcja MilanNews.it przeprowadziła wywiad z Giovannim Lodettim, w którym spytali byłego zawodnika Rossonerich o jego zdanie na temat ostatnich wydarzeń w Milanie. Oto co wspomniany Włoch miał do powiedzenia:

Panie Lodetti, co myśli Pan o zwolnieniu Giampaolo? Zgadza się Pan w decyzją zarządu?

Nie mogę powiedzieć czy jest to słuszna decyzja. Powiem tylko, że na koniec za błędy zawsze płaci trener ponieważ nie można pozbyć się 22 piłkarzy.

Pioli może się okazać właściwym wyborem?

Obserwuję to wszystko z zewnątrz, nie mogę tego ocenić nie będąc częścią klubu. Pioli to dobry trener, życzę mu aby otrzymał większe wsparcie w porównaniu do innych trenerów. Po zmianie szkoleniowca jest nadzieja na poprawę wyników, które jak dotąd nie były zadowalające.

Leao jest jednym z niewielu pozytywnych aspektów początku sezonu w wykonaniu Milanu.

Bardzo mi się podoba, jest młody i dobrze gra. Obecność młodych zawodników służy drużynie, przynajmniej zmienia to trochę atmosferę. Kiedy grał zawsze notował dobre występy i myślę, że znalazł uznanie w oczach kibiców.

Możemy mówić o przełamaniu Piątka po tym jak strzelił pierwszego gola z gry w tym sezonie?

Nie było wątpliwości co do tego czy Piątek się odblokuje. Potrzebuje podań, to napastnik. Nie można od niego oczekiwać aby wszystko robił sam. Jeśli dostanie trzy czy cztery podania otwierające drogę do bramki, prędzej czy później strzeli gola.

Z kolei słabsze występy notuje ostatnio Suso. Pana zdaniem nie pokazuje tego czego wszyscy od niego oczekują?

W trakcie sezonu może przytrafić się słabszy okres. Pojawiły się pogłoski w kontekście mercato, które mogły mieć wpływ na jego formę. Suso jest jakościowym zawodnikiem i prędzej czy później to pokaże tak jak już miało to miejsce w poprzednich sezonach. Patrząc z boku nie jest łatwo zrozumieć pewne sytuacje, trzeba ich doświadczyć, myślę jednak że warto pomóc zawodnikowi i nie odstawiać go na boczny tor. Jeżeli trener będzie wyznaczał Suso do gry to znaczy, że według niego Hiszpan na to zasługuje.

Komentarze

  • avatar
    kusniak90
    Poprawka był.. teraz jest kulą u nogi Milanu. Gra za zasługi z poprzednich sezonów. Jest cieniem samego siebie, także jak dla mnie powinien zostać sprzedany póki jeszcze są chętni i chcą zapłacić w miarę dobre pieniądze.