List Gattuso do Maldiniego

List Gattuso do Maldiniego

Gennaro Gattuso zdecydował się za pośrednictwem portali społecznościowych Milanu opublikować list do swojego wieloletniego kompana na boisku i poza nim, Paolo Maldiniego, który dzisiaj obchodzi swoje 50. urodziny. Oto treść listu:

 Cześć kapitanie,

ukończenie 50 lat to ważne osiągnięcie. W  tym szczególnym dniu chciałem podziękować Ci za wszystkie wspomnienia i wszystkie zwycięstwa, które wspólnie odnieśliśmy. Wciąż jestem o kilka  lat od realizacji tego celu [chodzi o obecny wiek Maldiniego, przypis redaktorski]. Jeśli już osiągnę ten cel, daj mi znać jak zachować młodość i jak być w dalszym ciągu przystojnym w takim wieku.

 Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin, 

 Rino

Komentarze

 • avatar
  karp_fso
  Jak brzmiał nagłówek po włosku? Bo w j. polskim nie używa się formy "witam" pisząc do kogoś, więc nie wiem jakie był oryginalne wyrażenie, ale można było je przetłumaczyć inaczej :p Bo forma "witam" używana jest wtedy kiedy jesteśmy w wyższej pozycji wobec kogoś, np. witamy nowego pracownika w firmie, czy gościa w domu.
  • avatar
   Jacubinho7
   Czepialstwo poziom hard jak na humanistę przystało... Poprawię na "cześć" żeby uspokoić Twoją strapioną takimi określeniami duszę...
  • avatar
   karp_fso
   Nie wiem dlaczego za czepialstwo uznaje się normalne zwrócenie uwagi na błąd językowy, ale okej :v
   Gdybyś chciał na przykład zostać dziennikarzem. to spokojnie mógłbyś wpisać pisanie newsów na takim portalu do CV, a wtedy bezwzględna poprawność może się przydać. Dodatkowo używanie formy "witam" w sytuacjach formalnych (co się niektórym zdarza) może być odebrane jako faux pas, sam się na tym kiedyś przejechałem, dlatego usilnie walczę o poprawne używanie tej formy.
 • avatar
  MK92
  Milan Ancelottiego był jak rodzina. Członkowie tamtej drużyny przyjaźnią się do dziś.
 • avatar
  Rado10
  Maldini 5 dych, ale ten czas leci