Liga Narodów: Pogrom w Saint Gallen, Wembley zdobyte przez Hiszpanów

Dzisiejszego dnia zostały rozegrane dwa spotkania z udziałem piłkarzy Milanu Szwajcaria vs Islandia oraz Anglia vs Hiszpania. Mecze zakończyły się odpowiednie rezultatem 6:0 i 1:2.

Szwajcaria vs Islandia

Od pierwszej minuty na boisku w ekipie gospodarzy pojawił się lewy obrońca Milanu, Ricardo Rodriguez. Szwajcar zaliczył asystę przy pierwszej bramce dla swojej reprezentacji i rozegrał dla niej pełen spotkanie. Jej autorem był Zuber, który mocnym strzałem z dystansu pokonał Halldorssona. W kolejnych minutach bramki dla Rossocrociati zdobywali: Zakaria (23'), Shaqiri (53'), Seferović (67'), Ajeti (71') i Mehmedi (82'). W taki oto sposób zespół z Europy Środkowej rozniósł Islandię aż 6:0.

Szwajcaria (1-4-2-3-1): Sommer; Mbabu, Shaer, Akanji, Rodriguez; Zakaria, Xhaka; Embolo, Shaqiri, Zuber; Seferović

Islandia (1-4-4-2): Halldorsson; Skulason, Ingason, Sigurdsson, Saevarsson; Bjarnason, Palsson, Sigurdsson, Gislason; Sigurdarson, Bodvarsson

Skrót: [klik]

Statystyki:

[źródło: livesports.pl]

Anglia vs Hiszpania:

W spotkaniu tym ostatecznie nie zagrał żaden Milanista. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Suso Fernandez.

Strzelanie na Wembley rozpoczął przedstawiciel Synów Albionu, Marcus Rashford, dla którego było to czwarte trafienie dla swojej reprezentacji. Jego szczęście nie trwało jednak długo, ponieważ dwie minuty później do wyrównania doprowadził Saul. Trzecią i zarazem ostatnią bramkę w tym meczu ujrzeliśmy jeszcze w pierwszej odsłonie tego sportowego widowiska. Piłkę w bramce strzeżonej przez Pickforda umieścił Rodrigo w 32. meczu. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 1:2 dla zespołu La Furia Roja, tym samym Luis Enrique zaliczył udany debiut w reprezentacji narodowej w roli jej szkoleniowca.

Anglia (1-3-5-2):  Pickford; Trippier, Gomez, Stones; Maguire, Shaw, Henderson, Lingard, Dele Alli; Rashford, Kane
Hiszpania (1-4-3-3): De Gea; Carvajal, Ramos, Nacho Fernandez, Marcos Alonso; Busquets, Thiago Alcantara, Saul; Isco, Aspas, Rodrigo