LGdS: Strategia Milanu przed TAS

LGdS: Strategia Milanu przed TAS

La Gazzetta dello Sport zdecydowała przedstawić pokrótce plan działania Milanu przed spotkaniem z Trybunałem Arbitrażowym do sprawa Sportu w Lozannie.

Prezentuje się on następująco:

* Obecne władze nie chcą brak odpowiedzialności za okres 2014-2017, w którym to właścicielem Milanu był zupełnie ktoś inny. Yonghong Li chce być rozliczany za swoją aktualną działalność

* Wykazanie, że wykluczenie z europejskich pucharów to kara nieadekwatna do całej sytuacji

* Udowodnienie, że biznesplan przedstawiony UEFA jest wiarygodny i oparty na konkretnych założeniach, wobec czego UEFA ma spore wątpliwości

Włoski dziennik dodaje, że pojawienie się nowego inwestora w ekipie Rossonerich może bardzo pomóc zespołowi Il Diavolo w rozmowach z TAS.

Ponadto klub z via Aldo Rossi nie będzie mógł liczyć na taryfę ulgową w Lozannie, nawet jeśli w trybunale będzie zasiadał jeden z wyznaczonych przez Milan ekspert.

Komentarze

 • avatar
  Kamilo
  Prawda jest taka ze TAS raczej nie pójdzie nam na rękę, chyba że odpowiedni człowiek dostanie odpowiednio wysoki przelew na swoje konto ;)
  • avatar
   Jacubinho7
   Pewnie tak, ale próbować trzeba. Nie można im się dać. FFP obejmuje okres 3-4 lat, ale UEFA patrzy na Milan na kilka lat do przodu co nie powinno mieć miejsca. Mam nadzieję, że Milan wygra apelację, oby przy nowym właścicielu i ten cały cyrk się w końcu skończy.