LGdS: Rozmowy na linii Milan-Lipsk w sprawie Upamecano

LGdS: Rozmowy na linii Milan-Lipsk w sprawie Upamecano

La Gazzetta dello Sport informuje, że Timo Werner to niejedyny zawodnik RB Lipsk, który wzbudził uwagę ekipy Rossonerich. Na celowniku Milanu znalazł się bowiem obrońca ekipy Byków, Dayot Upamecano.

Włoski dziennik donosi, że klub z via Aldo Rossi wystosował oficjalne zapytanie w sprawie możliwości pozyskania Francuza podczas letniego mercato. Włoski zespół otrzymał wiadomość zwrotną w postaci wyceny karty zawodnika. RB Lipsk jest gotów podjąć negocjacje w sprawie Upamecano o ile pojawi się oferta rzędu... 15 mln euro. Jest to o tyle zaskakująca informacja, że jeszcze nie tak dawno takie kluby jak FC Barcelona czy Manchester United oferowały za piłkarza co najmniej 50 mln euro, ale za każdym razem oferty te były odrzucane przez klub występujący na co dzień w Bundeslidze. Informację o wycenie Francuza potwierdza m.in. Sky i Tuttosport. 

W sezonie 2017/2018 Francuz rozegrał 41 spotkań. Zdobył w nich 3 bramki. W skali od 1 do 10 otrzymał notę 7.02 od portalu whoscored.com za postawę w defensywie w minionej kampanii.

Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do czerwca 2021 roku.

Komentarze

 • avatar
  LGDS strzela tymi plotkami jak z karabinu maszynowego. Werner, Upamecano, Tielemans, kogo jeszcze połączą z Milanem ? Kiedyś bardziej się szanowali.
 • avatar
  Jacubinho7
  MILANCIO
  LGdS to nie są jedynie źródła, które mówią o tym zawodnikach. O Wernerze mówiło m.in. Sky czy Tuttosport, Upamecano chociażby tuttomercatoweb.com, więc raczej to nie jest z powietrza. Czy te informacje okażą się prawdziwe to wyjdzie w praniu.
 • avatar
  Nie chodzi mi tylko o tego konkretnego zawodnika. Ostatnio tylu graczy jest łączonych z Milanem przez LGDS, że prawdopodobnie w końcu trafią z jakąś informacją i zawodnik łączony z Milanem faktycznie zagra w tym klubie. Jednak skuteczność ich przewidywań będzie na bardzo niskim poziomie, dlatego w moich oczach nie należą do najwiarygodniejszych źródeł. Generalnie włoskie dzienniki lubią powielać te same informacje. Czy ktoś faktycznie wieży w Upamecano za 15 mln euro ? :)
 • avatar
  Jacubinho7
  MILANCIO
  Prędzej uwierzę w wypożyczenie za 15 mln euro z opcją wykupu za więcej :D
 • avatar
  BF
  LGDS ostatnio trochę spadła z jakością informacji. Ale najlepsze "newsy" to są od Corriere dello Sport :)
 • avatar
  GiveMeReason
  Forsberga niech wezmie ze soba
 • avatar
  adamos
  ech już pół pilkarskiej europy z nami jest łączona....