[14:25] Milano Finanza: Elliott wycenił Milan

[14:25] Milano Finanza: Elliott wycenił Milan

Poniżej będziemy informować na bieżąco o przejęciu Milanu przez amerykański fundusz Elliott.

[14:25] Milano Finanza: Elliott wycenił Milan na minimum 500 mln euroJeśli Amerykanie zdecydują się na sprzedaż ekipy Rossonerich to duże szanse na jej pozyskanie ma rodzina Ricketts. 

[14:12] Milano Finanza: Elliott nie będzie wydawał żadnych oświadczeń w sprawie Milanu dopóki nie dojdzie oficjalnego przejęcia zespołu Il Diavolo przez amerykański fundusz.

[13:54] Milano Finanza: Elliott rozpoczął dziś rano oficjalnie procedurę przejęcia Milanu z rąk Yonghong Li. Cały ten proces powinien się zakończyć w ciągu trzech dni. To już nieunknione - Elliott zostanie nowym właścicielem klubu z via Aldo Rossi. 

[13:53] Agenta prasowa AGI: Milan nie będzie  zbyt długo własnością funduszu Elliot i po decyzji TAS może dojść do  sprzedaży ekipy Rossonerich w inne ręce. Wśród kandydatów na nowego  właściciela zespołu Il Diavolo jest m.in. Rocco Commisso czy Stephen Ross. 

[11:45] La  Gazzetta dello Sport: Elliott nie zamierza dawać dodatkowego czasu Yonghong Li. 

Amerykański fundusz może zostać oficjalnie właścicielem Milanu w ciągu 2-3 dni. Najpóźniej stanie się to za tydzień.

Włoski dziennik dodaje, że wspomniana spółka może przez jakiś czas zostać właścicielem ekipy Rossonerich, wyprowadzić klub na prostą i po jakimś czasie go sprzedać.


Komentarze

 • avatar
  MK92
  Podejrzewam, że Yonghong Li mógł być słupem, a Milan posłużył do wyprania brudnych pieniędzy. Obyśmy teraz doczekali lepszych czasów.
 • avatar
  sheva7acm
  bzdur i niby kto jest właścicielem tych wypranych pieniędzy ????!
  • avatar
   adamos
   no jak to kto? Presidente Berlu, skąd by miał chajsy na 2 krotne wybory? Masz Lewe pieniądze, zakładasz jakieś no name konsorcjum z siedziba w jakimś raju podatkowym, coś sprzedajesz temu konsorcju i masz legalna kasę na swoim koncie...
  • avatar
   MK92
   Ano właśnie. Berlusconi mógł przed odejściem chcieć zrobić na Milanie jeszcze jeden interes.

   Zresztą popatrzmy na to, jak dziwnie to wszystko wygląda. Chińczyk wydaje prawie miliard euro na zakup akcji Milanu oraz spłatę zadłużenia, sam się zadłuża na bardzo niekorzystnych warunkach u Elliotta, po czym z premedytacją nie wpłaca "ledwo" 32 milionów euro na podwyższenie kapitału zakładowego, co doprowadza go do utraty kontroli nad Milanem i dużej straty na tym interesie. Czy Yonghong Li jest głupcem, czy może jednak sprawa ma drugie dno? Sami odpowiedzmy sobie na to pytanie.
  • avatar
   Pato
   W teorii wszystko jest możliwe... jednak nie nazywałbym 32 mln euro małą sumą, ZWYCZAJNIE MOGŁA MU SIĘ SKOŃCZYĆ KASA, i dlatego nie zapłacił na czas (może liczył że szybko sprzeda Kalinica i jeszcze coś wpadnie), a dlaczego nie sprzedał wczesniej? bo prawdopodobnie nic nie traci... innego wyjasnienia nie widzę, ja tu bardziej widzę pośrednictwo Li... i grę na dwie pożyczki...(która warto dodać, mogła się udać - nawet jak się przeliczył) jedną z Chin, drugą ze Stanów... Li (jako słup) znika, a oni będą sie spłacać na wzajem, szczerze wątpie żeby taka sprawa zakończyła się w trzy dni... czy nawet w tydzień, Li na bank się odwoła.. okazę się ze Milan ma długi w chinach.. które własnie przejmie teraz Elliott.. itd itd..