LGdS: Plan nowego stadionu kwestią czasu, San Siro zostanie zburzone

LGdS: Plan nowego stadionu kwestią czasu, San Siro zostanie zburzone

La Gazzetta dello Sport informuje, że Milan i Inter mają czas do końca kwietnia na przedstawienie projektu nowego stadionu wladzom stadionu. Niewykluczone, że oba kluby zrobią to jeszcze w tym tygodniu.

Jak dowiedział się włoski dziennik, nowy obiekt ma pomieścić 60 tysięcy kibiców. Ma on zostać wybudowany przez rozpoczęciem sezonu 2022/2023 i znajdować się niedaleko San Siro. Jeśli chodzi o San Siro to legendarny stadion ma zostać zburzony. 

Komentarze

 • avatar
  MilanFanJ
  o fuck, ale przyśpieszenie w temacie i to takie radykalne. ciekawe co z tego finalnie wyniknie. szkoda będzie legendarnego stadionu, ale czas leci. może nowy obiekt nazwą Nuovo San Siro? :)
 • avatar
  MK92
  Marzy mi się nowe San Siro obok starego na kształt kosmicznego Mercedes-Benz Stadium w Atlancie.
  • avatar
   MilanFanJ
   spojrzałem na ten stadion w Atlancie, o którym wspomniałeś. nieźle futurystyczny! chyba piłkarski konserwatysta ze mnie wychodzi, bo wolałbym coś odrobinę bardziej stonowanego :D
  • avatar
   MK92
   Każdy ma swoje upodobania, choć ja też cenię sobie prostotę połączoną z nowoczesnością. Na ten stadion w Atlancie pierwszy raz zwróciłem uwagę, gdy Gazidis go wizytował na początku marca w ramach poszukiwania inspiracji dla nowego stadionu w Mediolanie. Co ciekawe, prawdopodobnie na tym obiekcie rozegrany zostanie jeden z półfinałów mundialu w 2026 roku. Mnie najbardziej podoba się w nim ta niezwykła bryła na zewnątrz i futurystyczne zadaszenie, z możliwością zasuwania i rozsuwania.
 • avatar
  Cleaver
  No to mam 3 lata żeby pojechać na San Siro!
 • avatar
  Paolo03
  Zburzone? Przecież to kawałek wspaniałej historii