LGdS: O przyszłości niektórzych graczy słów kilka [Aktualizacja]

LGdS: O przyszłości niektórzych graczy słów kilka [Aktualizacja]

La Gazzetta dello Sport postanowiła zabrać głos w sprawie niektórych zawodników Milanu.

Sytuacja prezentuje się następująco:

- Zlatan Ibrahimović - Rossoneri chcą kontynuować współpracę ze Szwedem. W marcu należy spodziewać się spotkania na linii Milan-Raiola w tej sprawie. Umowa 38-latka wygasa 30 czerwca 2020 roku, na mocy której zarabia 3,5 mln euro netto. Kontrakt pomiędzy stronami może zostać przedłużony automatycznie o 12 miesięcy w przypadku awansu ekipy Rossonerich do Ligi Mistrzów

- Giacomo Bonaventura - Włoch najprawdopodobniej opuści zespół Il Diavolo na zasadzie wolnego transferu. 

- Gianlugi Donnarumma - w marcu powinno dojść do spotkania w sprawie 21-latka. Umowa bramkarza Milanu jest ważna do 30 czerwca 2021 roku, na mocy której zarabia 6 mln euro netto za sezon. Rossoneri zaproponowali jakiś czas temu kontrakt do 30 czerwca 2025 i zarobki na poziomie 7 mln euro netto za sezon. Oferta ta została jednak odrzucona przez Mino Raiolę.

- Simon Kjaer - Milan jest zadowolony z gry Duńczyka i może zdecydować się na wykup karty 30-latka za 2,5 mln euro.

[Aktualizacja]

Sportmediaset informuje, że w najbliższych miesiącach, Milan powinien zaoferować Zlatanowi Ibrahimoviciowi nowy kontrakt. Miałby on obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku, dzięki któremu miałby zarabiać 7 mln euro netto za sezon. Zdaniem włoskiej telewizji, Szwed nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu i może bronić barw Milanu także w przyszłym sezonie.  

Komentarze

  • avatar
    Szymix
    Oby się Zlatan trochę bardziej rozegrał, bo w ostatnim czasie więcej macha rękoma, aniżeli przebiera nogami na boisku
  • avatar
    MK92
    Zlatan, który dekadę temu przyszedł do Milanu, ciągnął nas i sportowo, i mentalnie. Teraz wybitnie mu idzie już tylko w tej drugiej sferze, bo wiek robi swoje, aczkolwiek wciąż może dać temu zespołowi bardzo wiele. Z tego względu warto przedłużyć z nim umowę do 2021 roku, choć wysokość pensji trochę zatrważająca, ale to w końcu tylko na rok. Co do pozostałych graczy, to Jack chyba już definitywnie znalazł się na marginesie. Dzięki za wszystko, lecz to już nie ten poziom, co kilka lat temu, choć bardzo go lubię i przykro mi będzie się z nim rozstawać po sześciu latach. Kjaer to solidny zmiennik byłby na przykład dla Thiago Silvy. O nowy kontrakt dla Gigio jestem raczej spokojny, aczkolwiek trochę te targi z Raiolą mogą potrwać.