LGdS o nowym stadionie Milanu i Interu

LGdS o nowym stadionie Milanu i Interu

La Gazzetta dello Sport informuje, że dzisiaj Milan i Inter zaprezentują projekt nowego stadionu władzom miasta Mediolan.

Nowy obiekt sportowy ma być własnością miasta. Oba kluby mają otrzymać koncesję na jego użytkowanie na 90 lat. Budowa stadionu ma się rozpocząć 2021 roku, a pierwsze spotkanie ma zostać na nim rozegrane w sezonie 2024/2025. Nowy stadion według wstępnych założeń ma pomieścić 60- 65 tysięcy widzów. Niedaleko stadionu ma powstać między innymi centrum handlowe, najprawdopodobniej w stylu sportowym, hotel i wiele innych atrakcji. Zdaniem włoskiego dziennika, Milan i Inter są gotowi zainwestować w ten projekt 600-700 mln euro.

Komentarze

 • avatar
  kaka-22
  Idiotyczny pomysł że stadion ma być własnością miasta
 • avatar
  Tigrrus#17
  No pogielo ich?! W takim wypadku po co odchodzić z San Siro. Jestem jak najbardziej za nowym stadionem, ale powinien być własnością Milanu i Interu, w przeciwnym razie budowa nie ma większego sensu, bo hajs z niego i tak będzie leciał do kasy miasta.
  Wywalić 600mln, żeby nie mieć nic do powiedzenia, bo będzie to własnością kogoś innego, mam nadzieję, że to tylko jakaś plotka wyssana z d...