LGdS: O możliwych ruchach Milanu podczas mercato

LGdS: O możliwych ruchach Milanu podczas mercato

La Gazzetta dello Sport postanowiła przyjrzeć się niektórym, możliwym ruchom transferowym Milanu podczas letniego mercato.

Sytuacja prezentuje się następująco:

Stefano Sensi (Sassuolo):

Milan jest gotów przeznaczyć na sprowadzenie 23-latka 15 mln euro. Na zawodnika czeka pięcioletni kontrakt, na mocy którego miałby zarabiać 1,8 mln euro netto za sezon. Sassuolo oczekuje za kartę swojego pomocnika 25 mln euro.


Allan Saint Maximin (OGC Nice)

Francuski klub oczekuje za swojego podopiecznego 25 mln euro, ale ta kwota może zostać poddana negocjacji.


Riccardo Orsolini (Juventus):

Włoch przebywa na wypożyczeniu w Bologni i raczej nie zostanie wykupiony z powodu wysokiej opcji wykupu (20 mln euro) dla ekipy Rossoblu. Jeśli Milan będzie chciał pozyskać 22-latka będzie musiał przystąpić do negocjacji z Juventusem. Zespół Bianconerich może rozważyć sprzedać piłkarza o ile ktoś zaoferuje za niego 20-25 mln euro.


Everton Soares (Gremio):

Wartość Brazylijczyka wzrasta. Sam zawodnikiem cieszy się wielu klubów w Europie, w tym Milanu czy Manchesteru City. Skrzydłowy Gremio posiada klauzulę odejścia w wysokości 80 mln euro.


Tiemoué Bakayoko (Chelsea):

Zachowanie Francuza najprawdopodniej zniechęci działaczy Milanu do wykupu 24-latka z Chelsea. Jeśli zawodnik zmieni swoje podejście, wówczas Rossoneri mogą podjąć negocjacje związane z transferem pomocnika na San Siro.


Komentarze

 • avatar
  Kamilo
  Bakayoko to mus. Do tego Sensi i Saint Maximin byliby mile widziani, ale czy nas stać wydać ok 80mln?
 • avatar
  Pato
  Szczerze... jedyny zawodnik z tej listy który powinien być w Milanie to Bakayoko.
 • avatar
  Alex
  Chyba na dzień 14/05/19 ciężko mówić o letnim mercato... Za niecałe dwa tygodnie możemy być bardzo happy albo niezadowoleni. W każdym razie z wymienionych zawodników to Bakayoko bym zostawił. Fajnie by było również opchnąć Suso i w jego miejsce sprowadzić np. Depaya, bo dałoby to podstawy do różnych ustawień.
 • avatar
  Paolo03
  Co by nie mówić o Suso to jednak gość dał nam 6 bramek 10 asyst w sezonie
 • avatar
  MK92
  Pożyjemy, zobaczymy. W ostatnich latach już tyle ciekawych nazwisk było blisko Milanu, a jednak ostatecznie kończyło się rozczarowaniem, więc tym razem podchodzę do letniego mercato z dużym dystansem. Z powyższej listy życzyłbym sobie przede wszystkim wykupienia Bakayoko i sprowadzenia Evertona.
  • avatar
   dlugiACM
   do podupadłego klubu nikt powazny nie przyjdzie, jedynie wysoki kontrakt lub gra w LM