LGdS: Możliwe odejście Donnarummy po sezonie

LGdS: Możliwe odejście Donnarummy po sezonie

La Gazzetta dello Sport informuje, że nie można wykluczyć odejścia Gianluigiego Donnarummy po zakończeniu obecnego sezonu.

Dotychczasowe oferty przedłużenia umowy z 21-latkiem (w tym propozycja kontraktu do 2025 roku i zarobki na poziomie 7 mln euro netto za sezon) zostały odrzucone przez agenta piłkarza, Mino Raiolę. Z powodu pandemii koronawirusa, marcowe spotkanie na linii Gazidis-Raiola w sprawie przyszłości bramkarza Milanu zostało odłożone na czas nieokreślony. 

Zdaniem włoskiego dziennika, Manchester United, Manchester City, Liverpool, Everton oraz PSG monitorują sytuację Donnarummy i mogą latem powalczyć o jego podpis. Ze względu na wygaśnięcie kontraktu 21-latka w przyszłym roku, Donnarumma może zostać sprzedany za co najmniej 20-25 mln euro. 

Umowa Gigio obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku, na mocy której zarabia 6 mln euro netto za sezon.

Komentarze

 • avatar
  Paolo03
  25 mln euro? Jeśli go sprzedamy za takie pieniądze to będzie frajerstwo. Nie potrafimy nawet sprzedać piłkarza a co dopiero kogoś kupić odpowiedniego.
 • avatar
  MK92
  Latem krótka piłka. Albo Gigio przystaje na podwyżkę o milion euro rocznie do 2025 roku, albo się rozstajemy. Mam nadzieję, że jednak utargujemy znacznie więcej niż 25 milionów euro, tym bardziej od angielskich klubów, dla których taka kwota jest naprawdę śmiesznie niska, zwłaszcza biorąc pod uwagę skalę talentu Gigio.
 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Min 60 mln i bierzemy Sirigu lub Fabiańskiego
 • avatar
  kusniak90
  Nie wiem czy tylko ja mam takie odczucie, ale ogólnie jest mi to obojętne, jeśli poraz kolejny ma być cyrk przy przedłużeniu kontraktu, według mnie zaproponować kontrakt, jeśli nie przedłuży Gigio, to sprzedać i tyle.
 • avatar
  Levy291178
  Tylko kto go chce? Jeśli pandemia się przedłuży to kluby będą liczyć straty. Chcą go niby City Utd i Chealse. To najbliżej mu do tego trzeciego klubu, a co wtedy z Kepą tak Abramowicz odpuści 80 baniek? Nikt go za połowę nie kupi. W Anglii bramkarz, który nie gra nogami ma ciężko, do tego dochodzi, że sędziowie traktują brakarzy trochę po macoszemu i nie traktują jako nietykalnych. Dojdzie do tego presja wyniku. Najbliżej i najszybciej to Donek może iść do PSG brak presji bo liga wygrana na samym początku ligi-luzik i zabawa. Kasę 10-11 baniek mu dadzą Raiola zarobi na szejkach. Tylko pozostaje kwestia rywalizacji z Navasem.