LGdS: Milan myśli o następcy Donnarummy

LGdS: Milan myśli o następcy Donnarummy

La Gazzetta dello Sport informuje, że Milan rozgląda się nad alternatywą dla Gianluigiego Donnarummy. 

Umowa Włocha wygasa 30 czerwca 2021 roku i na ten moment przedłużenie z nim obecnego kontraktu wydaje się być skomplikowane, głównie przez oczekiwania finansowe agenta piłkarza, Mino Raiolę. 

Jedną z opcji do zastąpienia 21-latka jest bramkarz Udinese, Juan Musso. W tym sezonie Argentyńczyk rozegrał 27 spotkań i rozegrał 2430 minut. W tym czasie puścił 38 bramek i 9 razy zachował czyste konto. Jego umowa z obecnym pracodawcą obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku. Musso posiada włoski paszport więc nie zajmował miejsca dla gracza spoza UE. O zakontraktowaniu Argentyńczyka myśli m.in. Inter, który szuka następcy dla Samira Handanovicia.

Innym kandydatem jest Alex Meret, który na co dzień reprezentuje barwy Napoli. Od jakiegoś czasu Włoch pełni jedynie rolę rezerwowego w zespole prowadzonym przez Gennaro Gattuso. W tym sezonie 22-latek rozegrał 21 spotkań i spędził na boisku 1890 minut. W tym czasie puścił 27 bramek i 6 razy zachował czyste konto. Jego umowa z ekipą Azzurrich obowiązuje do 30 czerwca 2023 roku.

Komentarze