LGdS: Koszty związane z budową nowego stadionu

LGdS: Koszty związane z budową nowego stadionu

La Gazzetta dello Sport przedstawiła nowe informacje związane z nowym stadionem dla Milanu i Interu. 

Otóż obiekt sportowy obu klubów ma kosztować łącznie 600 mln euro. Każdy klub przeznaczy na budowę owego stadionu 300 mln euro. Jego budowa ma potrwać 2,5 roku. To połowa czasu, który oba kluby musiałaby poświęcić na odnowienie San Siro. Ze względu na normy prawne i spełnienie warunków użytkowania stadionu, może on zostać oddany do użytku za 4 lata.

Jak wcześniej wspomniano, nowy stadion ma pomieścić 60 tysięcy kibiców.

Komentarze

 • avatar
  Mimo wszystko uważam, że powinniśmy wypiąć się na merdy i zrobić swój własny, nawet mniejszy stadion wzorem Juventusu. Sentyment do dzielonego San Siro owszem jest, ale to chyba już nie te czasy żeby kisić się z największymi kasztanami wspólnie na jednym obiekcie ;)
 • avatar
  RayLuka
  No to wygląda na to, że może to być jedna z ostatnich moich wizyt na San Siro, już we wtorek ACM-Udine!
 • avatar
  MilanFanJ
  mi się podoba wizja wspólnego stadionu z Interem. wyobrażam sobie zmieniające się podświetlenie zależnie od tego czy gramy my czy Inter
 • avatar
  MK92
  Milan z Interem od lat dają przykład, jak mimo rywalizacji można na pewnych polach współpracować. Widzę tu sporo korzyści dla obu klubów. Mam nadzieję, że do 2025 roku uda się zwieńczyć tę budowę, bo sezon 2022/2023 na moje wyczucie wydaje się trochę nazbyt optymistycznym założeniem.