LGdS: Jednolite obniżenie zarobków w Milanie

LGdS: Jednolite obniżenie zarobków w Milanie

La Gazzetta dello Sport informuje, że Milan nie zamierza indywidualnie podchodzić do zmniejszenia wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Rossoneri planują ustalić jednakową obniżkę zarobków dla wszystkich swoich przedstawicieli. Na ten moment nie wiadomo, o ile procent miałyby zmniejszyć się wynagrodzenia.

Włoski dziennik dodaje, że koszty utrzymania wszystkich zawodników pierwszego zespołu w ciągu sezonu wynoszą 102 mln euro netto.

Komentarze

 • avatar
  DanielACM
  Bez sensu. Jeśli mamy konkurować o najwyższe cele w lidze to musimy mieć wyróżniające się postacie w klubie, ikony które będą przyciągały kibiców a nie wynalazki jak do tej pory. Zaraz ktoś podrzuci przykład Atalanty jednak to całkiem inna historia. Inna renoma klubu, a trzon zespołu to doświadczeni ligowcy i dział scoutingu najwidoczniej o niebo lepszy od naszego.
  • avatar
   Pato
   ...%-towe obniżenie pensji z powodu pandemii - i braku gry, tego nie wyklucza.
  • avatar
   DanielACM
   Z tym, ze w tym newsie nie ma żadnej informacji o % obniżce ani o tym, że wynika z powodu pandemii. Już wcześniej mówiono, ze Zarząd chce wprowadzić limity wynagrodzeń ( była chyba mowa o 1,5 mln euro), co oznacza, że prawie nikt ciekawy nie będzie chciał przyjść i większość obecnej podst. 11 kadry zarabia za dużo więc albo się zgodzą na obcięcie pensji albo zmiana klubu za grosze, czyli pewnie co lepszy gracz poszuka pracy gdzie indziej.
  • avatar
   BF
   a) limit miał być 2,5 mln i miał się tyczyć nowych graczy

   b) p..., że przez ten limit nie da robić się wyników we Włoszech to gadka szmatka.

   Atalanta. Lazio wydawają praktycznie 2x mniej od Milanu gdzie są od 2-3 lat? Wyżej od Milanu praktycznie...
   Napoli/Roma też wydawały mniej i byli w top 4. I dalej te kluby wydają na pensje mniej niż Milan

   o czym chcemy gadać?