Leonardo: Wybór Piątka nie był trudny

Leonardo: Wybór Piątka nie był trudny

Leonardo wziął udział w prezentacji Krzysztofa Piątka jako zawodnika Milanu. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia:

O grupie:

W Milanie są piłkarze, którzy chcą zostać w naszych szeregach. Potrzebujemy ludzi, którzy chcą zaangażować jest nasz projekt.

O Higuainie:

Dokonał wyboru, niewiele mam do powiedzenia w tej sprawie. Rozwiązaliśmy umowę o wypożyczeniu z Juventusem, więc mogliśmy kupić zawodnika, którego chcieliśmy. Higuain dokonał swojej decyzji i już go nie ma z nami. Teraz jesteśmy tutaj z Piątkiem, więc rozmawiajmy o nim.

O mercato:

Zrobiliśmy do tej pory naprawdę wiele. Może jesteśmy tymi, którzy zrobili więcej niż powinni. Dokonaliśmy dwóch ważnych transferów, patrząc nie tylko na ten moment, ale także na przyszłość. Teraz musimy zrozumieć czy możemy zrobić coś jeszcze. Dzięki Piątkowi i Paquecie nasz skład jest konkurencyjny.

O plotkach transferowych:

Negocjacje w sprawie Ibrahimovicia i Fabregasa nie zostały zablokowane przez kierownictwo, ale przez warunki panujące podczas mercato. Wszelkie decyzje są podejmowane przez wszystkich, nawet przez trenera.

O Piątku:

Wybór nie był trudny. On zdobył 13 bramek w 19 meczach i pokazał swoje umiejętności. Była to operacja zaplanowane na teraz. Początkowo ten transfer nie był przez nas planowany, ale zmieniliśmy zdanie. Przeprowadzenie transferu i wybór Piątka nie był trudny. On już zna dobrze naszą piłkę i nasze rozgrywki.

O kierownictwie:

Kiedy trafiłem do Milanu razem z Maldinim, byliśmy dwoma legendami w kierownictwie. Dzięki Gazidisowi mamy łącznie trzy legendy.

O numerze 9:

W ostatnich latach nie mamy szczęścia jeśli chodzi o wybór numeru 9 dla zawodników. Piątek poprosił o ten numer, ale on już był używany w tym sezonie. Ten numer jest dla nas wyjątkowy. Podjęliśmy wspólnie decyzję o wyborze numeru 19.

Komentarze