Leonardo: Ten zespół ma swoją tożsamość

Leonardo: Ten zespół ma swoją tożsamość

Leonardo został oficjalnie zaprezentowany jako nowy dyrektor techniczny Milanu. Oto co Brazylijczyk miał do powiedzenia podczas swojej prezentacji:

Zaakceptowanie oferty z Milanu leży w interesie piłki nożnej. Bardzo mnie cieszy możliwość dołączenia do tak wielkiego,  młodego i ambitnego projektu, dzięki któremu klub chce odnieść sukces.

Miałem okazję spotkać się z wieloma osobami, nie tylko z tymi z Juventusu. Musimy przestrzegać zasad związanych z FFP, więc nie będziemy szaleć podczas mercato. Chcę przeprowadzić to okienko transferowe w sposób mądry, inteligentny i  umiarkowany.

Bonucci? Przebieg całej sytuacji zależy od jego woli. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Musimy ocenić czy istnieje w ogóle możliwość tego transferu.

Nastawienie fanów do całej sprawy? Rozumiem ich reakcje i szanuje ich. Ich emocje są czymś zrozumiałym.

Powroty zawsze są trudne. Milan jest częścią mojego życia. Możliwość realizowania się w miejscu, które jest dla mnie jak drugi dom jest największym wyzwaniem.

Milan jest drużyną, która rozegrała bardzo dobry sezon. Wielu zawodników zanotowało progres w swojej grze. Są też i tacy, którzy grali mniej, ale zawsze to można zmienić. Są także zawodnicy, którzy mogą opuścić klub.

Higuain i Morata? Nie sądzę, aby możliwe było przeprowadzenie wielkie inwestycji podczas naszego pierwszego okienka transferowego.

Ten zespół ma swoją tożsamość. Posiada on zawodników, którzy będą grać ze sobą już drugi rok. Zobaczymy kogo będziemy mogli kupić.

Gattuso? Moje stanowisko co do jego osoby jest identyczne jak władz klubu. Gattuso został potwierdzony jako pierwszy trener zespołu podczas oświadczenia wydanego przez Elliott. Nikt nigdy nie rozmawiał z Conte, ani nikt nie myślał o zastąpieniu Gattuso.

Jak na razie nie otrzymaliśmy żadnej oferty za Donnarummę i Reinę. Stanowią oni zrównoważony duet. Jeden jest młodym bramkarzem z wielkim talentem, drugi zaś cechuje się wielkim doświadczeniem. Myślę, że cała sytuacja wokół tej dwójki zostanie odpowiednio rozwiązana.

Maldini reprezentuje historię Milanu. Jest unikalną postacią i byłoby nam ogromnie miło, gdyby ponownie był częścią tego klubu. Zobaczymy co się wydarzy w tej sprawie.

Nowy Kaká i Thiago Silva w Milanie? Na tą chwilę nie mamy upatrzonego kogoś ich pokroju. Znalezienie kogoś takiego jest naprawdę trudnym zadaniem.

Odbyło się wiele negocjacji w związku z transferem Kalinicia, nie tylko z przedstawicielami Atletico Madryt.

Andre Silva jest w zupełnie innej sytuacji. Wiele będzie zależeć od tego, czego on pragnie i co on może nam jeszcze dać.

Juventus przeżywa obecnie najlepszy moment w swojej historii. Jest to klub, który poważnie myśli o Lidze Mistrzów. Obecne są oni hegemonem, ale takie zespoły jak Napoli ,Inter, Roma i Lazio również starają się odpowiednio wzmocnić.

Nowy dyrektor  sportowy? Pomocna dłoń zawsze się przyda. Istnieje wiele rzeczy do zrobienia. Myślę, że wybór nowego dyrektora sportowego jest ważną decyzją. Chciałbym zająć się tą sprawą na spokojnie.

Locatelli? On  jest jednym z tych zawodników, którzy są tutaj od urodzenia. On jest dla nas jak syn. Musimy zrozumieć intencje piłkarza. Uważam go za zawodnika, który jeszcze nie zakończył swojego rozwoju i lepiej będzie, jeśli będzie go kontynuował właśnie u nas.

Bonucci? Myślę, że jest czymś normalnym, że zawodnik prosi o  informacji na temat tego, co się dzieje w klubie. Każdy ma swoją wizję projektu i cele. Będziemy musieli ocenić, co zrobimy w jego sprawie.

Wysokie pensje dla zawodników również nas dotyczą. Nie będzie nam łatwo pozyskać przez to w wielkich  zawodników.

Piłka nożna wciąż się zmienia. FFP oraz rachunki mają wielkie znaczenie i nie można tego uniknąć. Milan miał w swojej historii wielu ważniejszych zawodników niż ja, podobnie jak trenerów i ludzi, którzy dysponują większym doświadczeniem ode mnie. Wybór mojej osoby na to stanowisko wynika z profesjonalizmu nowych władz klubu.

Na ten moment w priorytetem dla nas jest pierwsza drużyna. Następnie będziemy musieli ocenić sprawy związane z sektorem młodzieżowym.

Plan Gattuso pokrywa się z moim planem działania. Są trzy pozycje, które chcemy wzmocnić. Są nimi pomocm skrzydło i atak. To wszystko jest częścią wielkiej układanki.

Zaszczytem dla mnie jest móc ponownie reprezentować Milan. Możliwość powrotu tutaj może zmienić moje życie. Moim pragnieniem jest przywrócić Milan na należne mu miejsce, ale to będzie wymagało trochę czasu. Tak obecnie wygląda cała sytuacja.

Komentarze

 • avatar
  Kaka821
  No to ciezko bedzie o jakies ciekawe wzmocnienie skladu.
 • avatar
  Hakan1986
  Pierw trzeba kogoś sprzedać montolivo mauri locatelli kalinic bakka żeby zarobić.
 • avatar
  MK92
  Wypowiedzi Leonardo trzymają się kupy. Widać, że patrzy na sprawę mercato realistycznie.
 • avatar
  jesli to prawda, ze Bernard chce pensje pomiedzy 3,5-4 mln euro, to nie wiem, czy sa to az tak wygorowane zadania. po pierwsze, ma wlasna karte w reku. po drugie, ma szereg atrakcyjnych propozycji, na czele z Chelsea czy West Hamem... pytanie, czy bardziej nie chodzi o FFP i ograniczenia Milanu w zakresie pensji, o ktorych wspominal Leonardo. ale czekajmy, na roztrzygniecie sytuacji Bernarda. to bardzo wartosciowy zawodnik, ktory moze rozwiazac wiele problemow Milanu. i przede wszystkim z karta na reku. wizja bycia gwiazda Milanu, wciaz jest bardziej kuszaca od West Hamu. a w Chelsea jest spora konkurencja.

  podobnie Max Mayer, jest lakomym kaskiem, w sytuacji Milanu. ale tutaj rowniez decydujaca moze okazac sie pensja.