Leonardo: Na dzień dzisiejszy AC Milan nie ma żadnych długów

Leonardo: Na dzień dzisiejszy AC Milan nie ma żadnych długów

Leonardo udzielił obszernego wywiadu dla Milannews.it. Oto,  co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia: 

O Gattuso:

Nigdy nie myślałem o zmianie Gattuso. Nie rozmawialiśmy z żadnym trenerem o jego zastąpieniu. Musimy zacząć od początku. Nie możemy zapominać, że rozpoczęliśmy ten sezon w pośpiechu. Musimy dążyć do naszego celu bez względu na wszystko. Pesymizm o którym mówi Rino jest poważne zarzuty wobec naszego zespołu. Jesteśmy jak samochód, który jeszcze nie został naprawiony. Tak wygląda nasza sytuacja. Wszyscy wiemy, że jeśli chcemy odnieść sukces, musimy współpracować. 

Najgorszy moment historii Milanu jest już za nami. Graliśmy wtedy w Serie B, ale udało nam się z niego wyjść. Nie jesteśmy teraz w Serie B, ale przechodzimy obecnie przez niełatwy moment. Nie możemy sobie pozwolić na jednorazowy zakup 10 zawodników. Musimy podejmować odpowiednie decyzje i dokonywać właściwych wyborów. Przechodzimy obecnie przez delikatny moment. Biorąc pod uwagę ostanie mecze z Bologną i Frosinone nadszedł czas, aby dać odpowiedni sygnał do działania. 

O sytuacji w tabeli:

Wystarczą dwa zwycięstwa, aby wrócić do pozycji sprzed miesiąca. Musimy uzyskać stabilność nawet podczas meczu, nawet jeśli dzieje się coś nie po naszej myśli i mamy kłopoty. Potrzebujemy stworzyć monolit. Aby zrobić krok naprzód, musimy dać coś więcej od siebie. Praca trenera nie jest łatwa i dobrze o tym wiem. Potrzebujemy dodatkowego impulsu, aby wnieść się na wyższy poziom, choć nie jest to łatwe zadanie.

O Higuainie:

Niemoc strzelecka może zdarzyć się każdemu. Tak długa seria bez bramki nigdy mu się nie zdarzyła.  Oprócz bramek, Higuain musi odnaleźć siebie. Codziennie w mediach pojawiają się sugestie, że on odejdzie i z pewnością nie jest to dla niego łatwe. Mamy z nim bezpośrednie relacje. Jest bardzo ważną postacią w naszym projekcie i zawsze tak było. Niewielu jest zawodników, którzy wygrali tak wiele i posiadają naturalne cechy przywódcze. Nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do jego osoby. W naszych szeregach nie mamy mistrzów. Higuain zdaje sobie z tego sprawę. Transfer do Chelsea? Oni nigdy się z nami nie kontaktowali w tej sprawie. Higuain nigdy nie poprosił nas o odejście. On jest zawodnikiem Juventusu, który przebywa u nas na zasadzie wypożyczenia. Nie możemy go nigdzie wypożyczyć ani sprzedać. Nie ma więc tematu jego odejścia. Ostatnie doniesienia to tylko wymysł mediów.

O Milanie:

Rzeczywistość jest taka, że Milan znajduje się w trudnej sytuacji od wielu lat, nie tylko dzisiaj. To właśnie powinni uświadomić sobie kibice. Nasz powrót na szczyt będzie odbywał się stopniowo. 

O Superpucharze Włoch:

Jest to szansa na zdobycie kolejnego tytułu. Teraz jednak musimy skupić się na jutrzejszym meczu.

O liście od UEFA i transferze Paquety:

Dlaczego to zrobiliście? Nie możecie tego zrobić... tak wyglądała mniej więcej treść listu od UEFA w związku z transferem Paquety

Nie otrzymaliśmy pieniędzy z tytułu gry w Lidze Europy. Zdecydowaliśmy się na odwołanie od ich decyzji. 

O mercato:

Nie zamierzamy dokonywać spektakularnych transferów zimą. Będziemy przeprowadzać transfery o ile pojawi się ku temu okazja. Nie będziemy przeprowadzać żadnych wymian. Musimy ocenić nasze możliwości, które muszą być zgodne z logiką Finansowego Fair Play. Nasza kadra liczy sobie 30 zawodników wraz z Paquetą. Jeśli będziemy chcieli przeprowadzić jakieś transfery, ktoś będzie musiał nas opuścić. 

Nie możemy sobie pozwolić na wzmocnienia pokroju Gullitta, Van Bastena i Rijkaarda.

O UEFA:

Zdecydowaliśmy się na transfer Paquety, chociaż UEFA powiedziała nam, że nie możemy go przeprowadzić, ale my zrobiliśmy inaczej. Paqueta przychodzi do budującego się zespołu. To jest sytuacja jak z Kaką, kiedy przychodził on do Milanu Paolo Maldiniego. List od UEFA? Oni zakwestionowali tego typu inwestycje. Mieliśmy zawarte z Flamengo porozumienie na styczeń, a UEFA chciała zrozumieć, jak przeprowadziliśmy ten transfer, ponieważ Lega Calcio nie odnotowały żadnego depozytu.

O letnim mercato:

Dokonaliśmy tylko jednej inwestycji w postaci wypożyczenia Higuaina. Wypożyczyliśmy także Bakayoko z Chelsea. Reszta transferów odbyła się na zasadzie wymiany: Caldara-Bonucci, Bacca-Castillejo, Lapadula-Laxalt. Wypożyczyliśmy Andre Silvę do Sevilli i Locatellego do Sassuolo. Kalinić opuścił nas definitywnie. Kupiliśmy tych, co chcieliśmy. 

O czwartej pozycji:

Jeśli uda nam się zrealizować ten cel w tym sezonie, będziemy mieli powody do dumy. Jeśli nie uda nam się osiągnąć tego celu, nie dokonamy realizacji naszego projektu w ciągu 5 lat. Taka jest niestety rzeczywistość.

O przyszłości Bakayoko i Higuaina:

Ich przyszłość wyjaśni się za kilka miesięcy. 

O ewentualnych sankcjach za sezon 2017/2018:

Wciąż odbywają się rozmowy w tej sprawie. Na ten moment jest możliwość złamania Finansowego Fair Play nawet do 2021 roku. W apelacji, poza prośbą o przedłużenie czasu na zbilansowanie budżetu, postaramy się wyjaśnić pewne sprawy.

O Finansowym Fair Play:

Na dzień dzisiejszy AC Milan nie ma żadnych długów. Ideą FFP nie jest generowanie długów, a jedynie uzdrawianie klubowych kont. Trudno jest konkurować z zespołami, które odnotowują miliardowe dochody. Juventus miał szczęście, otrzymując koncesję na stadion przed FFP. Juventus miał szansę odbudować się przed istnieniem FFP. Teraz FFP nie jest im straszne. 

Czy Sevilla odkupi Andreę Silvę?

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby o tym mówić.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Cóż, przed Gazidisem dużo roboty, żeby wyminąć te ograniczenia UEFA, które tak naprawdę nie mają nic wspólnego ze sprawiedliwością, a jeszcze bardziej pogłębiają przepaść między już ustabilizowanymi na wysokim poziomie klubami, a tymi, które tak jak Milan chciałyby się odrodzić. Po prostu trzeba ten system zacząć przechytrzać, tak jak bez najmniejszych skrupułów robią to w PSG i Man City. Jednak UEFA wciąż nie zabrania nam chyba zmiany trenera na fachowca...
 • avatar
  Tomekp
  Ogólnie to genialnie być dyrektorem czy trenerem w Milanie.
  Z tej wypowiedzi można odczytać iż jest to już klub środka tabeli w SA. Jak się uda to się uda jak nie to weźmiemy to na plan 5 letni. Po co zmieniać Rino ? ma na spokojnie 5 lat by wejść do LM, to łatwiej jest czekać aż się zespoły z Rzymu wykruszą niż budować coś konkretnego w Mediolanie.
  "Tak jest niestety rzeczywistość"