Leonardo: Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co robimy

Leonardo: Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co robimy

Leonardo udzielił wywiadu dla Sky po meczu z Atalantą. Oto co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia:

Problemy pojawiły się także w innych spotkaniach. Żal wciąż pozostaje, ponieważ jest wiele pozytywnych rzeczy, ale zachowanie koncentracji przez 90 minut staje się trudne i w tym tkwi problem. Musimy skupić się także na innych aspektach. W niektórych spotkaniach powinniśmy przywieźć do domu te trzy punkty.

O mentalności:

To nie jest żadna wymówka. Jeśli spojrzymy na ostatnie pięć lat w wykonaniu Milanu, zobaczymy, że skończyliśmy rozgrywki poza podium. Utrata wiary we własne umiejętności jest czymś normalnym po takim okresie czasu. Milan to świetny zespół. Dzisiaj mogliśmy zakończyć pierwszą połowę z rezultatem 2:0. Niestety tak się nie stało. Mimo straty bramki udało nam się objąć prowadzenie, ale ostatecznie go nie utrzymaliśmy. Musimy to zmienić.

Po latach spędzonych poza podium, wydaje się być normalnym, że walka o pierwsze cztery  miejsca w lidze wydaje się być czymś odległym. Jestem przekonany, że dzięki tej drużynie możemy poradzić sobie lepiej z pewnymi problemami na poziomie emocjonalnym i zakończyć pewne spotkania we właściwy sposób.

O przywództwie w zespole:

Myślę, że przywództwo pojawia się z czasem. Mówimy o zawodnikach, którzy dołączyli do nas w zeszłym sezonie. Wielu z nas oczekuje od nich przejęcia inicjatywy w tym sezonie. Donnarumma odgrywa ważną rolę w zespole, podobnie jak Suso. Pomoc również jest dobrze zorganizowana i odpowiednio zarządzana przez Biglię. Zespół miał odwagę budować się od podstaw. W naszej grze da się zauważyć wiele pozytywów. Higuain to prawdziwy przywódca. Nasza defensywa jest solidna nawet w trudnych chwilach.

O oczekiwaniach co do zespołu:

Wielu z nas ma wielkie oczekiwania co do tej drużyny. To jest normalne. Jesteśmy przekonani, że jeszcze w tym sezonie możemy zrobić coś wyjątkowego. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że trudny okres nie jest decydujący. Musimy patrzeć w przyszłość i zachować spokój. Naszym celem jest zmiana mentalności, która towarzyszyła nam, kiedy zajmowaliśmy 7. miejsce. Możemy to zmienić w najbliższych spotkaniach.

O Gazidisie:

Musimy wziąć odpowiedzialność za to, co robimy. To samo tyczy się naszej społeczności. Mistrzostwa są wygrywane przez kluby. Wciąż budujemy nasz zespół. To normalne, że to stopniowy proces, który wymaga czasu. Uważam, że nasza społeczność musi mieć także zwycięską mentalność. Jeśli chcemy uzyskiwać dobre wyniki, każdy z nas musi włożyć swój wkład do tego zespołu. Jesteśmy w trakcie budowy czegoś wyjątkowego. Zdajemy jednak sobie sprawę z tego, że możemy już coś zrobić.


Komentarze

  • avatar
    JJay
    Reina na bramke, Gattuso do zwolnienia.