Leonardo: Jestem przekonany, że Rossoneri wrócą na odpowiedni poziom

Leonardo: Jestem przekonany, że Rossoneri wrócą na odpowiedni poziom

Leonardo udzielił wywiadu dla Tuttomercatoweb.com. Oto, co dyrektor sportowy PSG miał do powiedzenia.

O urodzinach Milanu:

Spędziłem tam tylko 13 lat, więc jestem daleko w tyle w rankingach (śmiech). Milan miał w swojej historii wielu mistrzów. Jest mi naprawdę miło z powodu możliwości świętowania 120 urodzin Milanu. Era Berlusconiego była wyjątkowa. Życzę wszystkiego najlepszego Milanowi. 

Jestem przekonany, że Rossoneri wrócą na odpowiedni poziom, nawet jeśli teraz przechodzą przez niełatwy okres.

Czego brakuje Milanowi?

Być może stabilności po udanej epoce Berlusconiego i prawie całkowitej zmianie w świecie piłki nożnej z wymiaru rodzinnego do bardziej globalnego. Gra w Milanie nie jest łatwa. Jest wiele czynników, które utrudniają powrót na szczyt.

Komentarze

  • avatar
    Po tym, co dane jest mi obserwować, to ja nie jestem przekonany co do tego, że ten klub kiedykolwiek wróci na szczyt. Ba, czy wróci chociaż do Ligi Mistrzów. Osoby, które w tej chwili decydują o czymkolwiek w AC Milan, moim zdaniem, nigdy nie powinny takiego zaszczytu dostąpić. Z Gazidisem na czele.
  • avatar
    MK92
    Przede wszystkim Milan nie ma szkieletu złożonego z doświadczonych mistrzów w każdej formacji, wokół którego można byłoby wprowadzać młodych i zdolnych. Leonardo wiedział, że tego szkieletu nie uda mu się w obecnych czasach w Milanie stworzyć, dlatego wybrał ponownie pracę w Paryżu. Nasza polityka transferowa jest naprawdę wątpliwa, a jeśli to jednak wypali, to nie prędzej niż za parę ładnych lat. Musimy dalej cierpliwie czekać. Może kiedyś dostaniemy nagrodę.