Leonardo: Arbiter główny dopuścił się poważnych błędów, które nie powinny mieć miejsca

Leonardo: Arbiter główny dopuścił się poważnych błędów, które nie powinny mieć miejsca

Leonardo udzielił wywiadu dla Sky po meczu z Olympiakosem. Oto, co dyrektor techniczny Milanu miał do powiedzenia:

Jesteśmy poza Liga Europy. W tym meczu było wiele momentów, które nam nie pomagały i były dość kontrowersyjne. Podczas dzisiejszego meczu dało się usłyszeć dziwny hałas, który pojawiał się zawsze wtedy, kiedy byliśmy przy piłce. Nie pozwalało nam to zachować odpowiedniej koncentracji. Według mnie sędzia powinien zainterweniować w tej sytuacji, ale on tego nie zrobił. Można także przyczepić się sytuacji związanej z rzutem karnym dla Olympiakosu. Zawodnik drużyny przeciwnej padł na murawę, chociaż Abate go nie faulował. Tam nie było żadnego przewinienia. Wspomniane sytuacje okazały się decydujące dla przebiegu tego meczu. Arbiter główny tego spotkania dopuścił się poważnych błędów, które nie powinny mieć miejsca. Trudno być szczęśliwym w takiej sytuacji.

UEFA musi korzystać z instrumentów, z których korzystają niemal wszyscy jak chociażby z systemu VAR. Dzięki tej technologii można by było uniknąć pewnych nieprzyjemnych sytuacji na boisku.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie jest to dla nas dobry moment. Wiem również, że nie dominowaliśmy na boisku. Przed dzisiejszym spotkaniem mieliśmy 10 punktów, o 3 więcej niż Olympiakos. Naszym zdaniem wspomniane przeze mnie fragmenty spotkania okazały się decydujące.

Nasz zespół jest wciąż w budowie. Nie mówię, że byliśmy genialni w dzisiejszym meczu, bo to nie jest prawda. Wiemy jaki jest dla nas ten sezon. Nie chcę szukać alibi dla naszego zespołu. Oczywiste jest, że okoliczności odpadnięcia z Ligi Europy są niesprawiedliwe.

Komentarze

 • avatar
  MARCO VAN BASTEN
  Piłka nigdy nie jest sprawiedliwa. Daliśmy du...y trzeba przyznać. A zmiany w tym meczu były chyba celowe aby nie awansować z grupy.
 • avatar
  Slaviio
  Leonardo Nascimento de Araújo nam pomoże wrocic na odpowiedni poziom Miał 18 na plecach uwielbiałem tego chłopaka … Wiec w czym problem ...
 • avatar
  RayLuka
  Za to co się stało całkowitą odpowiedzialność ponosi G. Gattuso! Arsenal wygrał grupę rezerwami a my?
  Pytam po raz kolejny, jak długo jeszcze?!
 • avatar
  Cleaver
  Cały czas bedzie taki cyrk dopóki trenerem nie będzie ktoś normalny, a nie same eksperymenty typu, Pippo, Seedorf, Brocchi i teraz Gattuso.
  Ten zespół nie ma pomysłu na gre i rozwiązanie akcji...
  • avatar
   Oskyy
   Podobne wiadomości kibice wypisywali pod koniec pracy Allegriego w Milanie (wiadomo jak Juve zaczęło grać za jego kadencji) i Mihajlovica (jego Sporting jest o 2 punkty od lidera w lidze portugalskiej)
  • avatar
   BF
   Mihajlovic nie trenuje Sportingu xD
  • avatar
   Jacubinho7
   Sporting zakończył współpracę z Mihajloviciem zaledwie 9 dni po podpisaniu umowy. Dlaczego? Nowy zarząd klubu nie widział go na ławce trenerskiej.
 • avatar
  MK92
  Leonardo robi dobrą minę do złej gry...