Leonardo: Ten zespół przezwycięży wszelkie trudności

Leonardo: Ten zespół przezwycięży wszelkie trudności

Leonardo udzielił wywiadu dla Sky Sport, w którym mówi m.in. o meczu z Lazio, mercato, Ibrahimoviciu czy relacjach z UEFA. Oto, co dyrektor techniczny ekipy Rossonerich miał do powiedzenia:

O meczu z Lazio:

Porażka w tym meczu byłaby dla nas czymś złym, więc 3 punkty byłyby krokiem naprzód. Remis to jednak pozytywny rezultat. Zmagamy się z wieloma kontuzjami, ale zespół, który pojawił się na boisku, pokazał się z dobrej strony. Musimy pogratulować zespołowi umiejętności cierpienia na boisku, wytrwałości i wielu pozytywnych rzeczy. Jestem przekonany, że ten zespół będzie się rozwijał.

 O zespole:

Ten zespół ma jakość. Nie zapominajmy, gdzie zaczynaliśmy. To będzie skomplikowany sezon. Ten zespół przezwycięży wszelkie  trudności. Ten punkt który niestety nie jest trzema punktami, przywozimy do Mediolanu z wielką dumą. Musimy pogratulować każdemu zawodnikowi, nawet indywidualnie Abate i Calabrii. Musimy iść naprzód. Teraz musimy grać jak najlepiej do końca roku. W tym czasie możemy poprawić naszą sytuację w tabeli, zdobyć wiele cennych punktów i utrzymać się w pierwszej czwórce tabeli.

O UEFA i o rozwoju kierownictwa:

Nie zajmujemy się z Paolo bezpośrednio sprawą z UEFA, ale jest nam dobrze znana. Nie mają jeszcze pełnego wyobrażenia odnośnie naszej przyszłości, ale mogę powiedzieć, że nie tylko my jesteśmy zaangażowani w przestrzeganie Finansowego Fair Play. Przedstawiliśmy UEFA nasz plan działania. Ten sezon będzie wymagał od nas rozwiązania pewnych spraw. Musimy być cierpliwi, ale powtarzam, że wspólnymi siłami przezwyciężymy to wszystko. Teraz jesteśmy na piątym miejscu za Lazio, mamy przed sobą mercato, wrócą do nas kontuzjowani zawodnicy. Nasze fundamenty są odpowiednio budowane.

O Ibrahimoviciu:

Zostawmy Gattuso w spokoju. On musi myśleć tylko o boisku. Nie czas mówić o mercato. Plotki nam nie przeszkadzają, ponieważ są częścią naszej pracy. To, o czym teraz mówimy, nie ma nic wspólnego z mercato, ponieważ na razie nic nie jest przesądzone ani konkretne. Zespół musi osiągnąć jak najlepsze wyniki do końca roku.

O rozmowach z Ibrahimoviciem:

Prowadzimy rozmowy z wieloma ludźmi. Jako społeczność chcemy ponownie wrócić do świata piłki nożnej. Chcemy przywrócić pozycję Milanu na poziomie mercato, politycznym, administracyjnym, ale także sportowym. Codziennie mamy kontakt ze światem piłki nożnej i to będzie podstawowy tor rozwoju dla Milanu. Musimy wrócić do świata piłki nożnej i musimy przywrócić rozpoznawalność marki jaką jest AC Milan. Musimy nadać tożsamość nowym właścicielom. Chcemy, aby świat lepiej nas poznał i sprawić, aby inni zrozumieli, co chcemy robić.

Komentarze