Leão: Przyjechałem tu, aby dać z siebie wszystko

Leão: Przyjechałem tu, aby dać z siebie wszystko

Rafael Leão udzielił wywiadu dla Milan TV. Oto, co zawodnik Milanu miał do powiedzenia.

O wyborze Milanu:

 Kiedy grałem na PlayStation, zawsze wybierałem Milan, ponieważ była to bardzo silna drużyna, która wiele razy wygrała Ligę Mistrzów. W przeszłości grali w nim  wielcy zawodnicy. Nigdy nie miałem okazji zobaczyć ich na żywo, ale oglądałem materiały wideo z ich udziałem: Maldini, Rui Costa, Kaká, Seedorf. Są to wielkie nazwiska, które zapisały się w historii futbolu. Jest mi naprawdę bardzo miło, że mogę tutaj być.

O swoich idolach:

Kaká był prawdziwym mistrzem. Brazylijscy zawodnicy zawsze mają wyjątkowy talent, a Kaká zapisał się w historii Milanu. Zdobył on Złotą Piłkę w koszulce Rossonerich i jestem dumny, że przybyłem do klubu, w którym miał on okazję grać w przeszłości.

O współpracy z Piątkiem:

   Kiedy grasz dwoma napastnikami zamiast jednym, masz większą szansę na zdobycie bramki. Jeden z nich musi być bardziej stanowczy, zaś drugi musi mieć więcej swobody. Przybyłem do Milanu, aby pomóc drużynie bez względu na rolę, którą przydzieli mi trener. Jestem tutaj, aby pomóc Milanowi w osiągnięciu jego celów. 

 Piątek jest świetnym napastnikiem, który zdążył pokazać swoją wartość podczas pobytu w Genoi. Potem trafił do Milanu i udało mu się zdobyć w tych barwach wiele bramek. Mam nadzieję, że pomogę mu przy wielu bramkach. Im więcej zdobędzie on bramek, tym lepiej będzie radził sobie zespół.

 O celebracji bramek:

 Zacząłem celebrować bramki w taki sposób czasie mojego pobytu w Sportingu Lizbona. To był mój sposób na kibicowanie mojemu ojcu w spotkaniach, w których nie mógł on być obecny na stadionie. To wygląda tak, jakbym dzwonił do swojego ojca, żeby mu powiedzieć:

 Zdobyłem kolejną bramkę dla Ciebie, tato.

O sobie:

  Jestem szybkim zawodnikiem, który lubi asystować. Strzelanie bramek jest częścią mojego zaplecza technicznego. Ważne jest, aby podać drużynie pomocną dłoń i grać dla zespołu. Nie jestem indywidualistą, staram się grać zespołowo i zawsze staram się pomagać moim kolegom z drużyny. Przyjechałem tu, aby dać z siebie wszystko. Jeśli tutaj trafiłem to także dzięki mojej ciężkiej pracy. Muszę udowodnić swoją wartość na boisku. Odnoszę wrażenie, że przybyłem do wielkiego klubu, a nowi koledzy z zespołu z pewnością mi pomogą. Jestem tutaj, aby dawać z siebie wszystko.

O ulubionej muzyce:

 Najbardziej lubię rap i muzykę hiszpańską. Lubię wszystkiego po trochu, nawet muzykę taneczną.

Wiadomość do fanów:

Witajcie fani Rossonerich, jestem Rafael Leão. Ściskam Was mocno, Forza Milan!

Komentarze

  • avatar
    MARCO VAN BASTEN
    I już lubię gościa, oby zrealizował to co mówi.
  • avatar
    MK92
    Wydaje się być bardzo sympatycznym chłopakiem.