La Stampa: Decyzja w sprawie przyszłości Sarriego w przyszłym tygodniu

La Stampa: Decyzja w sprawie przyszłości Sarriego w przyszłym tygodniu

Od jakiegoś czasu włoskie media łączą Maurizio Sarriego z objęciem Milanu po zakończeniu obecnego sezonu. Opiekun Napoli posiada klauzulę odejścia w wysokości 8 mln euro, która obowiązuje do 31. maja tego roku.

La Stampa informuje, że właściciel Napoli, Aurelio De Laurentiis nie zamierza godzić się na warunki nowej umowy zaproponowane przez przedstawicieli Maurizio Sarriego: 2,5 mln euro netto za sezon plus 1 mln euro premii. Odejście Maurizio Sarriego staje się więc coraz bardziej prawdopodobne. Jak donosi włoski dziennik, Maurizio Sarri podjął już decyzję o opuszczeniu swojego obecnego pracodawcy i rozpatruje różne scenariusze swojej przyszłości. Jak na razie największe zainteresowanie usługami 59-latka przejawia Milan oraz Chelsea. 


Włoski dziennik dodaje, że decyzja w sprawie przyszłości Maurizio Sarriego powinna wyjaśnić się w przyszłym tygodniu. Najprawdopodobniej dojdzie do tego w czwartek. Tego właśnie dnia ma być wiadomo czy trener Azzurich opuści dotychczasowego pracodawcę za porozumieniem stron czy też potrzebna do tego będzie aktywacja klauzuli w kontrakcie Włocha. 


Informacje te potwierdza Tuttosport.  

Komentarze