La Gazzetta dello Sport: Juventus obserwuje sytuację Donnarummy

La Gazzetta dello Sport: Juventus obserwuje sytuację Donnarummy

La Gazzetta dello Sport informuje, że przedłużenie umowy z Gianluigim Donnarummą nie będzie łatwym zadaniem.

Wynika to z następujących czynników:

- Finansowe Fair Play - komin płacowy klubu nie może przekroczyć pewnych kosztów utrzymania zespołu. Znacząca podwyższa dla 20-latka może pogorszyć relacje Rossonerich z UEFA

- Mino Raiola oczekuje podwyżki zarobków dla swojego klienta. Na chwilę obecną nie wiadomo o jaką kwotę może chodzić, ale nieoficjalnie mówi się o 8 mln euro netto za sezon.

Włoski dziennik dodaje, że całą sytuację bacznie monitoruje Juventus, który myśli o zakontraktowaniu reprezentanta Włoch. Bianconeri chcieliby podjąć próbę pozyskania 20-latka podczas letniego mercato. Wcześniej jednak Stara Stama musiałaby znaleźć nowego pracodawcę dla Wojciecha Szczęsnego, którego umowa wygasa w tym samym czasie, co Donnarummy czyli 30 czerwca 2021 roku. 

Jakiej oferty należy się spodziewać za bramkarza Milanu ze strony Juve?

Zdaniem La Gazzetta dello Sport, Bianconeri mogą zaoferować kogoś z trójki Rugani-Demiral-Szczęsny i gotówkę za reprezentanta Włoch.

Komentarze

 • avatar
  Wymiana Szczęsny-Dolar z dopłatą 30-40mln do przełknięcia.
  • avatar
   sheva7acm
   Szczęsny + 50 mln inaczej sio !! ale i tak prrzedłuży i to na tych samych warunkach zobaczycie grubas robi swoje ale gigio chce zostać i tyle !!!!
 • avatar
  kusniak90
  Jak sprzedać to wszędzie byle nie do Juve, ale oby został, bo o jego grę nie można mieć pretensji.