Książki już w sprzedaży!

Książki już w sprzedaży!

Do sprzedaży wreszcie trafiła książka o Milanie! „Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny” to opowieść obchodzącego właśnie swoje 75. urodziny Arrigo Sacchiego o niezapomnianym triumfie rossoneri w Pucharze Europy w sezonie 1988/1989. Co więcej, w pakiecie z tą książką Wydawnictwo SQN ogłosiło również sprzedaż autobiografii jednego z bohaterów tamtego zespołu, Marco van Bastena.
Zamów książki „AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny” oraz „Basta. Moje życie, moja prawda” w przedsprzedaży na: http://idz.do/acmilan24-ksiazki 

Fragment książki „AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny”:
Podczas odprawy w przeddzień finału otwieram gazetę i czytam piłkarzom kilka linijek artykułu Gianniego Brery, który pisze mniej więcej tak: „Milan zmierzy się z mistrzami wymiany podań ze Wschodu. Będzie musiał wyczekiwać i zapolować na nich w kontrataku”. Używa właśnie czasownika „zapolować”, który tak bardzo lubi.
Ja od dwóch lat uczę drużynę czegoś zupełnie odwrotnego, pytam jednak chłopaków: „Takiej rady udziela nam najbardziej poważany włoski dziennikarz sportowy. Powinniśmy go posłuchać?”.
Wstaje Ruud Gullit i mówi: „Jutro będziemy ich atakować od pierwszej minuty”.
Dobrze. Dwa lata nauki nie poszły na marne.
Następnego dnia prawie godzinę zajmuje nam przejechanie krótkiego odcinka z naszego hotelu na Camp Nou. Las Ramblas i inne ulice Barcelony zostały opanowane przez wielką czerwono-czarną falę: 90 tysięcy kibiców przybyło, by nas wspierać. Setka samolotów, 700 autokarów, pięć tysięcy samochodów, statek… W całej historii futbolu nie było jeszcze takiej pielgrzymki. Reżim Nicolae Ceauşescu nie zezwolił na wyjazd z Rumunii kibiców Steauy Bukareszt, dlatego wszystkie bilety przypadły nam.
Nasz autokar przemieszcza się pośród tłumu w tempie spacerowym, niczym lodołamacz. Policja konna z trudem toruje nam drogę, wymachując pałkami. Kibice krzyczą, śpiewają, machają, uderzają rękami w boki pojazdu, jakaś dziewczyna w delirium rozpina koszulę i pokazuje wszystko. Nawet Pietro Paolo Virdis, który w autokarze zawsze czyta książkę, jest zmuszony wyjrzeć przez okno. Niezapomniany widok.
Franco Baresi pyta: „Trenerze, kto się będzie tłumaczył przed tymi wszystkimi ludźmi, jeśli przegramy?”.
Odpowiadam mu: „Franco, myśl tylko o tym, że wygramy”. To jest nasz mecz. Jesteśmy silniejsi. Nie możemy przegrać.
O książce:
Dla drużyny AC Milanu z sezonu 1988/89 liczyło się przede wszystkim widowisko, a nie wynik za wszelką cenę. Taką filozofię i sposób rozumienia piłki zaszczepił zawodnikom Arrigo Sacchi. „Prorok z Fusignano” wprowadził zasady, które stały się cenną szkołą dla jego najlepszych następców.
Jak to się stało, że najbardziej heretycki trener na świecie stworzył wspaniały zespół, który przeszedł do historii jako Nieśmiertelni i został uznany przez UEFA za najlepszą drużynę wszech czasów?
Po ponad 30 latach od zdobycia Pucharu Europy Mistrzów Krajowych w 1989 roku Sacchi opowiada o wyczynie, który wywarł ogromny wpływ na współczesny futbol: od mgły w Belgradzie przez gole widma w meczach z Crveną Zvezdą i Werderem Brema po zwycięstwo 5:0 nad wielkim Realem Madryt na San Siro i wygraną w finale ze Steauą Bukareszt. Przytacza historie z boiska i z szatni, zdradza kulisy walki z Berlusconim o sprowadzenie Franka Rijkaarda, mówi o problemach Ruuda Gullita i wyjaśnia, dlaczego nigdy nie chciał słyszeć komplementów od Marco van Bastena.
Nieznane wcześniej historie, smakowite anegdoty, bezcenne zapiski z trenerskiego dziennika, który przez te wszystkie lata leżał w szufladzie i został opublikowany po raz pierwszy – to wszystko sprawia, że AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny jest lekturą obowiązkową zarówno dla milanistów, jak i wszystkich miłośników pięknego futbolu.
„AC Milan. Nieśmiertelni. Historia legendarnej drużyny”

Autor: Arrigo Sacchi, Luigi Garlando

Premiera: 24 czerwca 
2021
Cena okładkowa: 42,99 zł

Liczba stron: 312

Z kolei „Basta. Moje życie. Moja prawda” to wyjątkowo szczera opowieść o życiu gwiazdy piłki nożnej przełomu lat 80. i 90.. Van Basten zdradza w niej wiele nieznanych faktów ze swojego życia, wspomina najpiękniejsze i najtrudniejsze chwile swojego życia.
Może to oznaka dojrzałości, albo też spokoju, ponieważ skończyła się moja kariera piłkarska. Nie mam pojęcia. Czuję jednak, że to doskonały moment, by opowiedzieć o sobie. Z mojej własnej perspektywy. Moją prawdę. Coś, czego jeszcze nigdy nie opowiadałem. Nie oszczędzę nikogo. A już na pewno nie siebie samego. Przyszedł czas.
„Basta. Moje życie, moja prawda”

Autor: Marco van Basten, Edwin Schoon

Premiera: 7 maja 2021

Cena okładkowa: 42,99 zł

Liczba stron: 360

Komentarze