Konferencja prasowa z udziałem Leonardo

Konferencja prasowa z udziałem Leonardo

Leonardo wziął udział w konferencji prasowej Ivana Strinicia i Pepe Reiny. Oto co dyrektor techniczny miał do powiedzenia:

O Reinie i Donnarummie:

Jesteśmy zachwyceni, że posiadamy tak dwóch dobrych bramkarzy. Donnarumma dopiero zaczyna swoją profesjonalną karierę. Miał pewne gorsze momenty między słupkami z różnych powodów. Pomimo tego uważam, że dysponuje on niezwykłym potencjałem. 

Reina ma za sobą doświadczenie, które mówi samo za siebie. Posiada on mentalność zwycięzcy. On jest gotów dać z siebie wszystko niezależnie od rangi spotkania. Posiadamy dwóch bardzo dobrych bramkarzy. 

O Gabrielu:

Prawdopodobnie znajdziemy rozwiązanie dla jego sytuacji

O Plizzarim:

Posiadamy także świetnego bramkarza na przyszłość jakim jest w Plizzari. Jesteśmy dobrze zabezpieczeni jeśli chodzi o pozycję bramkarza.

O Milinkoviciu-Saviciu:

Jego sprowadzenie jest trudnym zadaniem i niestety nie pasuje do naszych parametrów. Marzy o nim pół Europy. To nowoczesny zawodnik, grający dobrze głową, który posiada nieprzeciętne umiejętności. Niestety na ten moment jego sprowadzenie jest niemożliwe.

O Bacce:

Mamy ze sobą dobre relacje. Spróbujemy rozwiązać problem wokół niego w dobrej atmosferze. On dobrze wie w jakiej jest sytuacji. On także ma swoje potrzeby. Zobaczymy czy uda nam się wypracować porozumienie w jego sprawie. Równie dobrze może z nami zostać.

O Locatellim:

Nigdy nie myśleliśmy o odejściu Locatellego. To wyjątkowy zawodnik. Przez jakiś czas coś wisiało w powietrzu. Ta sprawa pozostaje jednak bez zmian. Kiedy przybyliśmy do Milanu, nigdy nie myśleliśmy o jego odejściu. Musimy zrozumieć jego stanowisko w tej sprawie. Ma to dla nas fundamentalne znaczenie. Jeśli ktoś chce grać dla tak wielkiego zespołu jak Milan musi być szczęśliwy i wyrazić chęć pozostania.  Naszym obowiązkiem jest uszczęśliwić wszystkich zawodników. Musimy żyć z nimi w dobrych relacjach i szanować decyzje zarówno w obrębie naszej społeczności jak i trenera.

O formacji:

To zależy od trenera czy zdecyduje się na grę w ustawieniu 4-3-3. 

O nowym skrzydłowym:

Chcieliśmy się najpierw skupić na transferach wychodzących. Wiele z nich opiera się na transakcjach krzyżowych. Spróbujemy zaspokoić wszystkie potrzeby zespołu. Nasza drużyna jest bardzo liczna. Obecna kadra liczy sobie 32 zawodników. Myślę, że na ten moment zespół jest już konkurencyjny, ale nie wykluczam, że możemy jeszcze go poprawić w porównaniu do ostatnich lat.

O Striniciu:

Był on niemal od razu gotowy, aby dołączyć do zespołu.  Miał on 12 dni wakacji. Ważne jest to, że do nas trafił i stawił się na treningi tak szybko, jak to było możliwe. 

O Andre Silvie:

 Musimy zrozumieć intencje każdej ze stron. Nie zawsze jest to łatwe zadanie. Istnieje możliwość, że może nas opuścić. Musimy ocenić gdzie i na jakiej zasadzie może to nastąpić.

O Suso:

Nigdy nic mówiliśmy o jego odejściu. Nie ma podstaw ku temu, aby tak myśleć. Indywidualne spotkania z zawodnikami pozwalają nam przedstawić zawodnikom projekt nowych właścicieli. Myślę, że Suso zostanie z nami. Nie ma podstaw ku temu, aby myśleć inaczej. Nie rozmawialiśmy z nim o ofertach. Rozmawialiśmy o tym, co się dzieje teraz w klubie.

O Bakayoko:

Nie zaprzeczam, że rozmawiamy na jego temat. Mamy jeszcze 7 dni na realizację wszelkich transferów. Widzimy przed sobą pewne możliwości. On jest jedną z naszych opcji.

O Milanello:

Kiedy wracam do Milanello, zawsze odczuwam dreszcze. Miałem okazje spotkać się z zespołem i porozmawiać z każdym z zawodników. Kiedy zobaczyłem ich po raz pierwszy, byli bardzo zmotywowani do pracy i wykazywali chęć współpracy. Myślę, że to spotkanie przebiegło w dobrej atmosferze.

O Draxlerze:

Nigdy o nim nie rozmawialiśmy. Nie mieliśmy kontaktu z jego otoczeniem. Jeśli chodzi o wzmocnienie pozycji skrzydłowego, mamy wiele nazwisk na naszej szerokiej liście, ale nie rozmawialiśmy o nim.

O Reinie:

Mało jest piłkarzy, którzy wygrali w swojej karierze dwa razy mistrzostwo Europy i mistrzostwo świata. Reina posiada zwycięską mentalność i cieszymy się, że do nas dołączył.

O wyjściowej jedenastce:

To Gattuso będzie decydował, kto będzie grał wyjściowej jedenastce. Nie będziemy narzucać mu własnych wyborów. On dobrze wie kto najbardziej zasługuje na grę w wyjściowej jedenastce

Komentarze

  • avatar
    ełek
    https://nst.sky.it/immagini/sport/calcio_italiano/2011/04/02/original/leonardo_giuda_coreografia_ansa.jpeg