Gattuso: Musimy zachować koncentrację przez pełne 90 minut

Gattuso: Musimy zachować koncentrację przez pełne 90 minut

Gennaro Gattuso wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Cagliari. Oto co trener Milanu miał do powiedzenia:

O Cagliari:

Musimy zachować koncentrację przez pełne 90 minut. Rozegraliśmy świetne spotkanie przeciwko Romie, ale byliśmy blisko przegrania tego meczu. Jutro czeka nas naprawdę trudne spotkanie i musimy być przygotowani podczas jego trwania na "cierpienie". Przed meczem z Cagliari chcę zobaczyć zespół, który będzie gotowy na "cierpienie" na boisku.

Pavoletti jest jednym z najlepszych zawodników grających głową w lidze. Musimy zwrócić na niego szczególną uwagę.

O najbliższych spotkaniach:

Nie przejmuję się faktem, że w ciągu najbliższych trzech tygodni rozegramy siedem spotkań, ponieważ dysponujemy jakościowym składem. Nie będzie mi jednak łatwo wybrać, kto powinien pojawić się w wyjściowej jedenastce.

O Donnarummie:

On musi zachować spokój i skupić się tylko na grze. Każdy ma wobec niego wielkie oczekiwania. Moim zdaniem powinien się on uczyć od Reiny i czerpać z tych lekcji jak najwięcej. Jeśli uda mu się to zrobić, wówczas może stać się jeszcze lepszym bramkarzem. W tym roku zmieniła się metodologia pracy, do której Gigi musi się dostosować. Nie powinien się przejmować tym, co piszą o nim media.

O Pirlo:

Pirlo mówi, że Milan wygląda lepiej od kiedy tutaj jestem? Musimy myśleć tylko o naszej pracy. Nie lubię słuchać komplementów na mój temat.

O Higuainie:

On lubi zdobywać bramki. Kiedy tego nie robi, denerwuje się. Niezależnie od tego czy zdobywa bramki czy nie, jego obecność daje naprawdę dużo zespołowi. To sprawia, że wszyscy go kochają. On jest punktem odniesienia dla wielu młodych zawodników.

O Reinie:

To prawdziwy lider. Każdy zawodnik w drużynie może na nim polegać.

O Romagnolim:

On wciąż się rozwija. Jeśli ktoś jest kapitanem zespołu, musi być konsekwentny zarówno na boisku jak i poza nim. Romagnoli cieszy się szacunkiem kolegów z zespołu, przez łatwiej jest mu dotrzeć do nich i zmotywować dodatkowo do ciężkiej pracy.

O formacji:

Wypróbowanie nowego ustawienia, jak np. 4-2-3-1 wymaga trochę czasu. Gdybyśmy mieli więcej zawodników do dyspozycji w tym tygodniu [nawiązanie do przerwy na reprezentacje, przyp.red.], moglibyśmy spróbować czegoś nowego. Lubię korzystać z tego, co się sprawdza. Nie lubię jednak improwizacji.

O Barelli:

Podoba mi się jego gra. Może on grać na wielu pozycjach, za co bardzo go sobie cenię. Barella posiada szerokie pole manewru jeśli chodzi o rozwój.

O Bakayoko:

Na razie nie będzie grał on zbyt często, ponieważ musi jeszcze wiele popracować nad sobą i zrozumieć nasza filozofię gry.  Może on grać na wielu pozycjach, dzięki czemu mam wiele opcji do wyboru. Ciężko pracuje na treningach i powoli widać tego efekty.

Bakayoko musi jeszcze popracować nad swoim włoskim. Język to ważny aspekt potrzebny do komunikacji z zespołem.

O Caldarze:

Caldara jest wielkim profesjonalistą. Nadal musi pracować nad swoją formą. Ja i mój sztab szkoleniowy bardzo w niego wierzymy. Dokonałem już odpowiednich wyborów. Chcemy grać w określony sposób.

O Cutrone:

Jest mi przykro z powodu Patricka. Nie martwię się jednak z powodu jego braku w kadrze meczowej. Możemy grać również z fałszywą dziewiątką. Jego uraz nie jest poważny i mam nadzieję, że będzie dostępny na najbliższy mecz w Lidze Europy.

O pomocnikach:

Bertolacci i Jose Mauri mogą grać na pozycji Biglii. Wkrótce będzie on potrzebować chwili oddechu. Jesteśmy zadowoleni z zawodników, których mamy.

O zimowym mercato:

Nie myślimy na razie o zimowym mercato.

Komentarze

  • avatar
    Pato
    Bertolacci i J.Mauri... Czyli Bertolacci już nie długo na środku pomocy Milanu... Juz w LE?