Konferencja prasowa Higuaina i Caldary w Casa Milan

Konferencja prasowa Higuaina i Caldary w Casa Milan

Trwa właśnie konferencja prasowa nowych nabytków Milanu. Poniżej prezentujemy linki do transmisji z tego wydarzenia


* język włoski [klik]

* język angielski: [klik]

Wypowiedź Gonzalo Higuaina:

 Chcę podziękować Milanowi za wielki wysiłek związany ze sprowadzeniem mnie tutaj. Bardzo podoba mi się projekt, który mi przestawili. Mam nadzieję, że uda mi się spłacić zaufanie, które mnie okazali. Przybyłem do zespołu z wielką historią. Kiedy poprosili mnie o pomoc w przywróceniu Milanu na odpowiedni poziom, poczułem dumę. Jest to społeczność, która zasługuje na powrót na swój poziom, również ze względu na fanów. Jestem tutaj z powodu projektu, który przedstawił mi Milan. Zarówno trener jak i Leonardo przekonali mnie do tego pomysłu. Mam duże zaufanie do tej drużyny. Już w zeszłym sezonie spodobał mi się sposób ich gry. Milan zawsze wygrywał wiele w swojej historii. Chcemy, aby Milan wskoczył na wyższy poziom. Mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć tak daleko jak to będzie możliwe. Bardzo się cieszę, że tutaj jestem.

O Leonardo:

Miałem okazję poznać go już wcześniej. Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj jestem. Dziękuję również funduszowi Elliott za to, że chce wskrzesić Milan.

O Juventusie:

Chciałbym podziękować im za grę w ich barwach. Mam do nich wielki szacunek.

O Allegrim:

On jest wielkim trenerem, z którym miałem okazję pracować od dwóch lat. Nasz sposób pracy różni się, ale i tak dobrze wspominam współpracę z nim. 

O koszulce z numerem 9:

Ten numer nie jest dla mnie ciężarem, ale powodem do dumy i kolejnym wyzwaniem w mojej karierze. Możemy zrobić wspaniałe rzeczy w tych barwach. Jeśli ten zespół uwierzy we własne umiejętności, możemy zajść naprawdę daleko.

O Sarrim:

Mam do niego bardzo duży szacunek. Był tak naprawdę jedyną osobą, która chciała mnie w Chelsea. Wiele klubów myślało o zakontraktowaniu mnie. Zdecydowałem się jednak o dołączeniu do Milanu. Uważam, że podjąłem najlepszą decyzję.

O zawodnikach:

Miałem okazje spotkać się z Reiną i innymi zawodnikami w przeszłości. Myślę, że Milan ma świetny zespół, który dzięki swojej pracy może osiągnąć wielkie rzeczy. 

O Milanello:

Milanello jest ośrodkiem sportowym, który bardzo mnie urzekł. Jest to miejsce, które każdy zawodnik chciałby zobaczyć. Jest to miejsce pełne historii budowane na piłce nożnej. 

O Biglii:

Grałem z nim przez 10 lat w drużynie narodowej. Cieszę się, że będę mógł się z nim ponownie spotkać. On jest moim przyjacielem. Jeśli będziemy ciężko pracować, możemy zagrać wspaniały sezon.

Czy żałujesz, że nie będziesz mógł grać z Ronaldo w jednej drużynie? 

W przeszłości miałem okazję z nim grać. Wręcz przeciwnie, jestem szczęśliwy z powodu rozpoczęcia nowej przygody. Chcemy wprowadzić Milan zupełnie inny poziom.

Jak oceniasz rywalizację z Icardim? Kto ją wygra?

Odpowiedź jest oczywista i jasna. Dobrze wiecie jak to się zakończy.

O celach na nowy sezon:

Dołożymy wszelkich starań, aby Milan osiągnął jak najwięcej. Aby to zrobić, musimy ustalić pewne cele i do nich dążyć. Taki jest nasz pomysł.

O Cutrone:

Cutrone jest młodym zawodnikiem, który ma szalony pragnienie poprawę swojej gry.

Czy jesteś świadomy bycia gwiazdą?

Nie. Prawdziwą gwiazdą jest ten zespół. Postaram się pomóc temu zespołowi jak najlepiej będę umiał. Chcę pomóc mu się rozwinąć. Spotkań nie wygrywają pojedyncze jednostki. To zespół wygrywa spotkania. Ważna jest również cała społeczność. Uważam się za zawodnika, który chce pomóc temu zespołowi w rozwoju.

Czy atak, którym dysponuje obecnie Milan jest choć trochę podobny do twojego z Napoli?

Milan posiada cechy, które mi odpowiadają i dzięki którym mogę pomóc drużynie.

Czy coś ci się nie podobało w związku z odejściem z Juventusu?

Nie. Wygrałem z nimi dwa razy Scudetto i dwa razy Puchar Włoch. Miałem bardzo dobre relacje z ich zawodnikami. Po pewnym czasie klub uznał, że nie powinienem kontynuować z nim współpracy. Dołączyłem więc do zespołu, który okazał mi naprawdę wiele uczucia.


Wypowiedź Mattii Caldary:

O Milanie:

Ostatnie dni były dla mnie bardzo ważne. Kiedy zgłosił się po mnie Milan natychmiast zobaczyłem w ich działaniach wielki entuzjazm. Możliwość dołączenia do tego klubu bardzo mi schlebia i sprawia mi ogromną przyjemność. Postaram się pokazać się z jak najlepszej strony w tych barwach. Udźwignięcie tej odpowiedzialności i dziedzictwa związanego z tym klubem nie będzie łatwym zadaniem. Kiedy tutaj przyjechałem pomyślałem o wspaniałej historii tego klubu i wielkich obrońcach, którzy w przeszłości mieli okazję tutaj grać. Wybór Milanu był dla mnie dość łatwy. Dziękuję Leonardo i klubowi za to, że we mnie uwierzyli.

 Rozpoczynam nowy cykl w swojej karierze, nową przygodę, która będzie dla mnie wielkim wyzwaniem i będzie wymagała ode mnie wielkiej odpowiedzialności za to, co robię. Myślę tylko o pokazaniu się z jak najlepszej strony w Milanie.  

O Juventusie:

Juventus był pierwszym zespołem, który we mnie uwierzył. Zawsze będę im za to wdzięczny. Kiedy otrzymałem możliwość dołączenia do nich, nie mogłem im odmówić. 

O Atalancie:

Lata spędzone u boku Gasperiniego [aktualny trener Atalanty Bergamo, przepis redaktorski] wpłynęły pozytywnie na mój rozwój umysłowy i fizyczny. Gra w Atalancie dała mi także pewne doświadczenie związane z grą w europejskich pucharach

Czy rozmawiałeś z Contim i Kessie?

Kiedy pojawiło się oficjalne potwierdzenie transferu, nie mogli się doczekać aż tutaj przyjadę. Cieszę się, że będę mógł z nimi ponownie się spotkać. Powiedzieli mi, że w Milanie panuje świetna atmosfera. Jestem naprawdę szczęśliwy.

O Gattuso:

Rozmawiałem z nim przed transferem. Powiedział mi, że czeka nas sporo pracy. Milan dysponuje młodym zespołem, który wciąż chcę się rozwijać. Chcę zaangażować się w ten projekt. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia rozgrywek ligowych. Gattuso sprawia wrażenie osoby bardzo bezpośredniej, która mówi to, co myśli. Nie mogę doczekać się powrotu zespołu z Ameryki. Chciałbym poznać zawodników jak najlepiej i wspólnie z nimi przystosować się jak najlepiej do gry czwórką w obronie.

O San Siro:

San Siro jest stadionem który budzi największe emocje we Włoszech. Każde dziecko marzy o grze na San Siro.

Komu kibicowałeś jako dziecko?

Urodziłem się w Bergamo i od dzieciństwa kibicuję Atalancie. Atalanta jest traktowana w Bergamo jak religia.

Czy obrona Milanu będzie stanowić o sile reprezentacji narodowej w przyszłości?

Być może tak się stanie, ale musimy to udowodnić na boisku. Wszystko zależy od nas.

Czy coś mnie przeraża? 

Nie. Od najmłodszych lat byłem przyzwyczajony do góry czwórką w obronie. Jest to kwestia Taktyczna i mentalna.

Komentarze