Konferencja prasowa Gattuso przed meczem z Dudelange

Konferencja prasowa Gattuso przed meczem z Dudelange

Oto co trener Milanu miał do powiedzenia na konferencji prasowej przed meczem z Dudelange:

O Reinie:

Reina zagra jutro od początku. On dał nam dużo poza boiskiem, będąc przywódcą w szatni. Reina to prawdziwy przywódca i wielki profesjonalista. Mimo swojego wieku wciąż ma w sobie wielką pasję. Uważam, że Donnarumma musi się od niego uczyć.

O Higuainie:

Higuain zagra jutro i spróbuje strzelić kilka goli.

O Dudelange:

Nie byliśmy zaskoczeni wylosowaniem Dudelange. Zasłużyli na to pokonując Cluj i Legię Warszawa. Na papierze jesteśmy lepszym zespołem, ale wszystkie mecze zaczynają się od wyniku 0-0. Ich siłą jest zespół. Mają dobrze przygotowanego trenera, mają napastnika, który potrafi znaleźć przestrzeń do oddania strzału. Musimy uważać na ten zespół.

AC Milan to wspaniały klub i kiedy grasz przeciwko zespołowi takiemu jak  Dudelange, masz wszystko do stracenia. Dla wielu z nich mecz taki jak  ten z Milanem to marzenie, które się spełniło. Musimy grać z wielkim  pragnieniem zwycięstwa, w przeciwnym razie może być nam naprawdę trudno  wygrać ten mecz.

O Cutrone:

Cutrone nie jest w pełni zdrowy, dlatego nie został powołany. Nie zdecydowałem się zabrać też Mateo Musacchio z ostrożności. Pozostali gracze, którzy nie są częścią składu trenują indywidualnie w Milanello.

O poprzednich spotkaniach w lidze:

W Cagliari, popełniliśmy błędy jako zespół, ale musimy również myśleć o błędach, które popełniliśmy w meczu z Napoli i Romą. Wciąż musimy się poprawiać. Nasi gracze mają ogromny potencjał i czasami zapominają o tym. Musimy pracować nad naszą mentalnością.

O Caldarze:

Caldara jest wielkim profesjonalistą i ma mentalność  zwycięzcy. Ma przed sobą wielką przyszłość. Gra w czteroosobowej obronie jest dużo inna niż w 3 osobowej. On aklimatyzuje się dobrze i poprawia dzień po dniu.

O roszadach w składzie:

Zrobię kilka zmian w wyjściowym składzie, ale musimy pamiętać, że gramy w Lidze Europy. Nie mierzymy się z zespołem z czołówki, ale musimy się skupić na zdobyciu trzech punktów do domu. 

O Haliloviciu:

Alen Halilović dysponuje dobrą technikę. Jest jeszcze młodym zawodnikiem, ale jesteśmy zadowoleni ze sposobu w jaki trenuje.

Na konferencji obecny był również Ignazio Abate. Oto co Włoch miał do powiedzenia:

Nie jesteśmy tutaj by myśleć, że to będzie spacer po parku. Bardzo szanujemy Dudelange. Niech wygra lepszy zespół.

Komentarze

  • avatar
    karp_fso
    Abate rozgadany chłopak xD