Konferencja Gattuso i Bonaventury przed starciem z Olympiakosem

Konferencja Gattuso i Bonaventury przed starciem z Olympiakosem

Gennaro Gattuso oraz Giacomo Bonaventura wzięli udział w konferencji prasowej przed meczem z Olympiakosem. Oto co przedstawiciele ekipy Rossonerich mieli do powiedzenia.

Jako pierwszy głos zabrał trener Milanu:

O Olympiakosie:

Każde spotkanie w europejskich pucharach jest inne. Europejskie puchary różnią się pod względem taktycznym od włoskiego calcio. Nie wolno lekceważyć nam Olympiakosu. To bardzo ofensywny zespół, który posiada doświadczonych zawodników i dobrze gra w piłkę. W ostatnich pięciu spotkaniach w europejskich pucharach nie odnieśli porażki. Musimy być konsekwentni pod względem wyników. Gramy dobry futbol, ale musimy zachować odpowiednią mentalność. Planuję dokonać kilku zmian wyjściowym składzie. Nie będzie ich jednak aż tyle jak to miało miejsce w meczu z Dudelange.

O Sassuolo:

Mieliśmy pewne problemy w ciągu pierwszych 25 minut w meczu z Sassuolo. Naszym celem jest gra zespołowa.

O Ibrahimoviciu:

Życzę mu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Mogę rozmawiać tylko o zawodnikach, których trenuję.

O Caldarze:

Mattia jest kontuzjowany. Mamy nadzieję, że odzyskamy go po przerwie na reprezentacje narodowe.

O Lidze Europy:

Naszym celem jest dostanie się do kolejnej rundy tego turnieju. Chcemy dostać się jak najdalej w tych rozgrywkach. Zobaczymy jak będzie wyglądać nasza postawa w lutym. Teraz skupiamy się na kwalifikacjach do następnej rundy.

O Serie A:

Nasi bezpośredni rywale w Serie A grają dobrze. My jednak musimy myśleć tylko o sobie, skupić się na poprawie, znaleźć zwycięską mentalność i nauczyć się cierpieć na boisku.

O Higuainie:

On jest wartością dodaną dla naszego zespołu. Trenował dzisiaj z resztą zespołu i zobaczymy czy będzie on w odpowiedniej dyspozycji na jutrzejszy mecz.

O Contim:

Sztab medyczny dał zielone światło dla Contiego do treningów z resztą zespołu. To oczywiste, że bez odpowiedniego przygotowania będzie mu ciężko nadrobić braki kondycyjne i taktyczne. Jesteśmy na właściwej drodze. Mam nadzieję, że będzie on do naszej dyspozycji w ciągu miesiąca.

O Cutrone:

On nie jest jeszcze gotowy w 100%. Musimy być ostrożni ponieważ nie chcę ryzykować utraty zawodnika na dłuższy czas. Biorę pod uwagę wszelkie sugestie od naszego sztaby medycznego.


Giacomo Bonaventura:

Trener wnosi wielki entuzjazm do zespołu. Na chwilę obecną dysponujemy prawdopodobnie jednym z najsilniejszych zespołów w ostatnich latach jaki mieliśmy. Możemy tylko doskonalić swoje umiejętności zarówno jako zespół jak i indywidualnie.

Po ostatnim wygranym meczu Sassuolo nasze morale znacząco wzrosły, ale nie możemy spoczywać na laurach. Zwycięstwo w jutrzejszym meczu może bardzo nam pomóc.

Myślę, że moja obecna rola opiera się na grze jako środkowy pomocnik. Mogę grać również bardziej ofensywnie. To zależy jednak od Gattuso, gdzie będę grał. Jeśli chodzi o mnie, obecna pozycja nie jest dla mnie problemem i cieszę się z możliwości gry na boisku.


Komentarze

  • avatar
    Cleaver
    Caldara nie gra i kontuzjowany? Come on. Co jest nim. Zdążył w ogóle zagrać?