Konferencja działaczy Milanu - wypowiedź Scaroniego,Leonardo i Maldiniego

Konferencja działaczy Milanu - wypowiedź Scaroniego,Leonardo i Maldiniego

Poniżej prezentujemy wypowiedzi działaczy Milanu: Paolo Scaroniego, Leonardo oraz Paolo Maldiniego podczas prezentacji Tiemoue Bakayoko, Diego Laxalta oraz Samu Castillejo

Wypowiedź Paolo Maldiniego:

O nowych wzmocnieniach:

Ważne jest, aby każdy z nowo pozyskanych zawodników czuł się tutaj jak w domu. Chcemy, aby każdy z nich odczuł jak największy komfort będąc tutaj. Gattuso chce dobrych zawodników. Dzisiaj oglądałem trening zespołu. Nawet ci, którzy dołączyli do nas dzisiaj, mówią tym samym językiem, co ci, którzy są tutaj od dłuższego czasu. Każdy z nas ma wielkie oczekiwania co do Milanu. Mamy warunki ku temu, aby rozegrać wspaniały sezon.

O pracy w Milanie:

Doświadczyłem wielu nowych rzeczy. Było mi naprawdę miło móc pojechać do Madrytu z drużyną. Wiele osób stamtąd ma wobec mnie wielki szacunek. Real Madryt ma nadzieję, że Milan powróci wkrótce na poziom, na którym był do niedawna. 

O celach na kolejny sezon:

Naszym celem jest zajęcie wyższego miejsca, aniżeli w poprzednim sezonie. Jeśli zajmiemy pozycje o jedną lub dwie wyższą będzie to duża różnica. Mamy możliwości ku temu, aby to zrobić. Istnieje kohezja między nami, Rino i zespołem.

O meczu Napoli vs Milan:

Miło będzie zobaczyć Ancelottiego na ławce Napoli. Jego osiągnięcia robią wrażenie. To prawdziwy profesjonalista.

Kto najbardziej Cię intryguje?

Castillejo. Ze względu na swoje cechy może być zaskoczeniem w przyszłym sezonie.

O mercato:

Wydaje się logiczne, że musimy zamknąć mercato przed startem ligi.

Co gdyby Paolo Maldini grał w dzisiejszym Milanie?

Nie lubię takich porównań nawet kiedy grałem. Z pewnością nie wybierałbym na nikim żadnej presji.


Wypowiedź Leonardo:

Bardzo się cieszę, że zrealizowaliśmy nasz cel, jakim było wzmocnienie zespołu w sposób zrównoważony. Nasz skład był już konkurencyjny, ale dokonaliśmy odpowiednich wzmocnień, dzięki którym jesteśmy jeszcze lepsi. Najważniejszą rzeczą dla nas jest stworzenie odpowiedniej relacji między zawodnikami, trenerem i społecznością. Nie ma drużyny, która wygrywa bez pomocy klubu.

O Milinkoviciu-Saviciu:

Nigdy nie było żadnych negocjacji z Lazio w tej sprawie. Rozmawiałem z jego agentem, którego znam od wielu lat ale nigdy nie było żadnych negocjacji. Od samego początku wiedzieliśmy, że operacja ta jest niemożliwa do zrealizowania ze względu na bardzo wysokie koszty, które nie mieszczą się w naszych widełkach finansowych i kosztach UEFA.

Zdecydowaliśmy się więc na inną politykę transferową. Podczas tego okienka transferowego udało nam się zachować właściwy bilans. Każdy zawodnik, który odszedł został zastapiony kimś innym:

Bacca-Castillejo

Bonucci-Caldara/Higuain

Locatelli-Bakayoko

Laxalt-Lapadula 

O wzmocnieniu środka pola:

Poszukiwaliśmy kogoś na pozycji mezzali i tym piłkarzem jest Bakayoko. Zespół może przystosować się do pewnych zmian w składzie. Bonaventura i Calhanoglu również mogą zmieniać swoje role na boisku, podobnie jak Bakayoko. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej pracy.

O Maldinim:

Wiele razem przeszliśmy. Mamy różne osobowości i inne historie. Możliwość współpracy z nim jest czymś pięknym. Bardzo dobrze układa nam się współpraca. Byliśmy obecni przy każdej negocjacji. Wszystko funkcjonowało jak należy.

O Scudetto:

Nie wszystko jest oczywiste w tej sprawie. Pewne cykle muszą się kiedyś zakończyć. Juventus skupi się na Lidze Mistrzów. Inter bardzo się wzmocnił, Roma również może pokazać się z dobrej strony. Lazio nie ma powodów do narzekań.  Napoli ma Ancelottiego, ale my też jesteśmy konkurencyjni. Serie A powraca, nawet jeśli dziś sama liga ma mniejszą wartość niż kiedyś na poziomie ekonomicznym.

O Gattuso:

Spodobał mi się jego pomysł o sprowadzeniu Bakayoko. Potrzebował on w zespole pomocnika o jego charakterystyce. Na początku transfer ten wydawał się niewykonalny, ale ostatecznie udało się nam go zrealizować, dlatego jestem naprawdę szczęśliwy.

O najtrudniejszych negocjacjach:

Najtrudniejsze były negocjacje z Juventusem, ponieważ grę wchodziło aż trzech zawodników. Mamy dobre relacje z Chelsea i Genoą, dzięki czemu nasze transfery zostały zrealizowane.

O Rodriguezie:

On zostaje z nami. Nikt nie powinien już nas opuścić. Nasz plan został zrealizowany. W niektórych ligach okienko transferowe jest jeszcze otwarte i zobaczymy czy coś się wydarzy.

O Higuainie:

Jego przybycie było bardzo ważne dla Milanu. Mówimy o napastniku, który posiada cechy przywódcze. Z pewnością jego transfer jest dla nas wielkim wzmocnieniem. Udało nam się go sprowadzić, pomimo wielu trudności. Cieszymy się, że dołączył właśnie do naszego zespołu.

O Mino Raioli:

Mam z nim bardzo dobre relacje.


Wypowiedź Paolo Scaroniego:

Mercato Milanu jest zamknięte. Od tego momentu nie będziemy  nic robić. Jesteśmy zadowoleni z tego, co zrobiliśmy przed sezonem. W  sumie przeprowadziliśmy 8 transferów. Nie mam wątpliwości co do tego że  Milan pod okiem Gattuso będzie silniejszy niż ostatnio. Podjęliśmy odpowiednie kroki, aby przywrócić AC Milan na należne mu miejsce. 

Katastrofa  w Genui? Składamy nasze kondolencje dla wszystkich poszkodowanych osób.  To wszystko ma wpływ na rozgrywki ligowe. Na pewno nie zagramy w  niedzielę. Musimy czekać na decyzję ligi, kiedy będziemy mogli rozegrać  to spotkanie. 

Czy dysponujemy drużynę na Ligę Mistrzów? To pytanie należy zadać Maldiniemu i Leonardo

UEFA?  Wkrótce będziemy wiedzieć więcej. Gdyby udało nam się zakończyć tę  sprawę dobrowolnym porozumieniem, bylibyśmy naprawdę szczęśliwi. W  najbliższych tygodniach będziemy kontaktować się z nimi. Istnieje  hipoteza, że sprawa ta może wyjaśnić się we wrześniu.

Milinković-Savić? Nigdy nie negocjowaliśmy jego transferu. Jeśli chcecie możecie spytać o to Leonardo.  

Nowi  sponsorzy? Dzisiaj rano stworzyliśmy ich potencjalną listę. Zachowujemy  w tej sprawie umiarkowany spokój. Trwają poszukiwania nowych sponsorów.  Nasi sponsorzy również zależy od wyników sportowych drużyny. To była  udana kampania transferowa, dzięki której możemy wykonać krok naprzód,  aby zbudować taki Milan jakiego oczekujemy. 

Gandini i Gazidis w  roli CEO? Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie.  Mamy nadzieję że w ciągu najbliższych kilku tygodni uda nam się załatwić  tę kwestię. Do tego momentu zrobię wszystko co niezbędne aby Milan  dobrze sobie radził [Scaroni pełni rolę tymczasowego CEO Milanu, przypis  redaktorski]. 

Którego francuskiego zawodnika Milanu wspominam najlepiej? Desailly. Mam nadzieję że Bakayoko nawiążę swoją grą do jego osoby.

Komentarze