Komunikat UEFA w sprawie Milanu

Komunikat UEFA w sprawie Milanu

UEFA wydała oficjalny komunikat w sprawie Milanu. Oto jego treść:

Organ kontroli finansowej UEFA postanowił odroczyć na razie karę wobec Milanu za naruszenie finansowych zasad fair play, w szczególności za naruszenie przepisów zasady progu rentowności bilansu klubowego.

Po starannym rozpatrzeniu wszelkiej dokumentacji i wyjaśnień przekazanych przez spółkę, komisja śledcza uznała, że okoliczności sprawy nie pozwalają na zawarcie ugody.

Komisja śledcza jest zdania, że nadal istnieją wątpliwości w sprawie refinansowania długów i spłaty obligacji, które mają zostać przeprowadzone do października 2018 roku. 

W czerwcu komisja śledcza przekaże wszelkie inne decyzje dotyczące monitorowania spółek objętych dochodzeniem lub wobec tych, które zostały uwzględnione w porozumieniu.

Komentarze

 • avatar
  MK92
  Skorumpowana UEFA po raz kolejny dała piłkarskiemu światu sygnał, że są równi i równiejsi...
 • avatar
  Piotr1899
  A mnie to akurat nie dziwi. Właściciel nikomu nie znany, zadłużony po uszy... Zupełnie odmienna jest sytuacja w Paryżu. Nasser Al-Khelaifi, to postać szeroko znana, wiadomo, czym się zajmuje i z czego czerpie korzyści. A u nas? Chiński kabaret się kręci w najlepsze.
 • avatar
  milan220
  No tak tylko UEFA be , biedniutki Milan ...Z takim pseudo wlascicielem(ktory nota bene nim prawnie nie jest i do tego przyczepia sie UEFA) nie dziwcie sie ze nie pojdzie na zadne ugody , ja to rozumiem , patrzac obiektywnie.Ktos wyzej podaje tu przyklad Neymara i transferow...Litosci , konkretnie UEFA informuje , ze chodzi o struktury wlascicielskie i kredyt zaciagniety scisle , a nie o to , ze wydalismy 200 baniek...
 • avatar
  KINKEY
  Prawda jest taka ze FFP stworzono zeby chronic interesy najbogatszych druzyn. Zeby chronic ich przed mega kapitalem ktory moglby im zagrozic. Nikt przy tych przepisach nie zbuduje dream teamu w dwa sezony. Brak Var czy te przepisy FFP to dwie mega porażki europejskiej pilki.
 • avatar
  MK92
  Niestety, ale FFP w praktyce zwiększa dysproporcje między klubami zamiast zmniejszać, tak jak to już zostało wyżej zauważone. Przykładowo, kluby mające za właścicieli szejków w dość prosty sposób omijają przepisy FFP poprzez równoważenie olbrzymich wydatków na transfery za pomocą różnych tajemniczych umów, z tytułu których otrzymują ogromne przychody. UEFA jakoś się nie kwapi, by wyeliminować to postępowanie i uszczelnić przepisy dotyczące FFP.