Komunikat Milanu w sprawie decyzji TAS

Komunikat Milanu w sprawie decyzji TAS

AC Milan za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej odniósł się do dzisiejszej decyzji TAS. Poniżej prezentujemy treść komunikatu ekipy Rossonerich.

Sąd Arbitrażowy do spraw Sportu (TAS) wydał zgodę na ratyfikację dobrowolnej ugody AC Milan na roczne wykluczenie z rozgrywek europejskich UEFA w celu rozwiązania sprawy dotyczącej naruszeń przepisów UEFA Club Licensing i Finansowego Fair Play w trzyletnim okresie 2014-2017 i 2015-2018. 

Obecny akcjonariusz przejął na własność klub w lipcu 2018 roku, dziedzicząc tym samym znaczne skumulowane długi po tym, jak poprzedni właściciel AC Milan nie wywiązał się ze swoich finansowych zobowiązań. Wspomniane długi i te związane z naruszeniem zasad finansowego Fair Play, w wyniku działań podjętych przez poprzednich właścicieli doprowadziły do sankcji ze strony UEFA. Chociaż zasmuca nas fakt, że nasi fani nie będą mogli zobaczyć jak ich drużyna konkuruje w europejskich rozgrywkach w przyszłym sezonie, klub akceptuje powyższą karę i szanuje zasady finansowego Fair Play. Klub przyznaje, że nie ma innego wyjścia jak zaakceptować te sankcje, ponieważ dąży on do powrotu do pełnej zgodności [z zasadami UEFA i FFP, przyp.red.]

AC Milan pozostaje zaangażowany w przywrócenie klubowi należnego mu miejsca na szczycie europejskiej piłki nożnej. Dzisiejsze orzeczenie będzie działało jako bodziec do maksymalizacji wysiłków na rzecz pełnej zgodności z Finansowym Fair Play,  przy jednoczesnej konsolidacji konkurencyjności klubu i przywrócenia AC Milan do zrównoważonego rozwoju i bardziej pozytywnej przyszłości.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Komunikat klubu wyważony. Staram się być cierpliwy i go kupuję. Ta sytuacja z FFP dobrze pokazuje, jaki ten los bywa przewrotny. W 2017 roku mercato wydawało się być jak ze snu, a większość kibiców pisała, że Milan zawalczy o ligowe podium. Niektórzy widzieli nawet scudetto. Po dwóch latach tamte decyzje okazują się być kulą u nogi, a postęp sportowy wobec stanu za Berlusconiego poczyniliśmy znikomy.