Komunikat Curva Sud

Komunikat Curva Sud

Curva Sud wydała oficjalny komunikat w związku ze zmianą właściciela w Milanie. Oto jego treść.

Chcemy przedstawić naszą pozycję w obliczu wydarzeń z ostatnich tygodni. Nie jesteśmy ekonomistami, ani ekspertami od finansów. Jesteśmy ultrasami, dlatego dbamy o wydarzenia związane z naszym Milanem. Prosimy tylko szacunek i zaangażowanie dla tych barw. Mieliśmy już okazję pokazać nasze wsparcie dla zespołu, dla naszego wspaniałego trenera i Mirabellego, dla których mamy ogromny szacunek i zaufanie. Widzimy w nich przejrzystość i profesjonalizm. Wybór Rino na trenera był dobrą i intuicyjną decyzją naszego dyrektora sportowego. Nie można zaprzeczyć, że odkąd współpracę rozpoczęli ze sobą Mirabelli i Gattuso, w drużynie ponownie pojawiła się zwycięska mentalność, co jeszcze bardziej zwiększyło nasz żal związany z pierwszą częścią ubiegłego sezonu.

 Zawieszenie wszelkich działań, które ma miejsce obecnie wraz z rozpoczęciem nowego sezonu było dość nieprzyjemnym posunięciem. Obydwaj mają nieprzeciętne umiejętności "sprzątania" po czyiś błędach, zarówno trener w szatni jak i dyrektor sportowy w kierownictwie. Dyrektor sportowy uwolnił tą społeczność od pewnych gierek, do których byliśmy przyzwyczajeni od lat ze strony niektórych agentów jak i byłych działaczy. 

 Jeśli chodzi o nowych właścicieli możemy tylko prosić ich o zapoznanie się z historią Rossonerich, nie zapominając przy tym o tym, co zrobili ludzie tacy jak Leonardo, który wiedział tylko jak pluć na te barwy. Pokazaliśmy na jednej z choreografii [sezon 2010/2011, przypis redaktorski] podczas Derbów Mediolanu, co myślimy o takich ludziach. Potrzebujemy wspaniałych ludzi z udowodnioną przynależnością do tych barw. Leonardo nie należy do takich osób. Udowodnił to zdradzając naszą czerwono-czarną społeczność. 

 Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszelkie działania nowego kierownictwa wymagają trochę czasu. Mamy nadzieję, że wszelkie procesy z tym związane nastąpią tak szybko jak to będzie możliwe. Takie działania mogą posłużyć zachowaniu ciągłości w funkcjonowaniu  tego klubu. 

 Chcemy, aby osoby, które dobrze sprawują swoje funkcje do dnia dzisiejszego i cieszą się naszym zaufaniem, to jest duet Gattuso-Mirabelli znaleźli swoje miejsce w nowej społeczności. Uważamy, że pozostałe kluczowe funkcje zostaną powierzone kompetentnym ludziom, którzy będą prawdopodobnie powiązani miłością do naszego Milanu.

Zawsze u boku naszych barw,

Curva Sud


Komentarze

 • avatar
  Krisu
  No to mnie pozytywnie zaskoczyli. Dawno tak madrego komunikatu od Curva Sud nie widzialem. Jestem dokladnie tego samego zdania.

  Milan solo con te!
  Milan sempre per te!
 • avatar
  Roby
  Tak z ciekawości ,bo nie latam po innych stronach klubowychale czy w innych klubach też mają takich kibiców ?naprawdę są ta inteligentni ludzie itd....dla których te barwy są jak rodzina...ciekawi mnie czy inni mają takich oddanych żyjących tym co się dzieje w klubie ?
 • avatar
  MK92
  Znamienne jest to, że Curva Sud milczy na temat Fassone.
 • avatar
  adamos
  Jak Nas Monte wciągnął do LE to był też dla Curvy Sud wspaniałym trenerem. F&M przyszli od Merd i co? Wielkie love story nagle? Nie wiem co za imbecyl to pisał... Czy czasem Mirabelli nie uległ Grubemu Rio? Czy to on czasem nie ściągnął Kaliny i Boriniego? A czy czasem Nasz trener rewelacyjnie nie dostał o Benevento, Arsnalu, Juve. Wystarczyło wygrać z Atalantą w przewadze, z Weroną nie dostać 3-0, oraz nie dać ciała z Benevento i była by LM. Prawie co rok jesteśmy w tym samym miejscu czyli 6 miejscu... Czy mamy szrot czy mamy zawodników za 200 mln. Ja nie widzę progresu, mało tego widzę regres, bo Nas ogórki zaczynają lać... Kiedyś jak graliśmy z Juve to różnica była 1 gola i nieraz ten gol był mocno naciągany przy pomocy sędziego a raz udało si ich pokonać w Superpucharze. A teraz wynik 3-0 i 4-0.