Komunikat AC Milan po spotkaniu akcjonariuszy

Komunikat AC Milan po spotkaniu akcjonariuszy

AC Milan za pośrednictwem swojej strony internetowej wydał komunikat po dzisiejszym zgromadzeniu akcjonariuszy. Oto jego treść:

Po zmianie właściciela, która nastąpiła w zeszłym tygodniu na rzecz funduszu Ellliott, AC Milan wybrał nowy zarząd podczas dzisiejszego spotkania akcjonariuszy, sygnalizując przez to nadejście nowej ery w klubie. W skład nowego zarządu wchodzą: Paolo Scaroni, Marco Patuano, Franck Tuil, Giorgio Furlani, Stefano Cocirio, Salvatore Cerchione, Alfredo Craca i Gianluca D'Avanzo.

Ze skutkiem natychmiastowym Marco Fassone żegna się ze stanowiskiem dyrektora generalnego klubu. Obecnie członek zarządu, Paulo Scaroni został wybrany na przewodniczącego klubu i upoważniony do tymczasowego nadzorowania zarządzania klubem przed wyborem nowego dyrektora generalnego. Ogłoszenie o powołaniu nowego dyrektora generalnego powinno zostać ogłoszone we właściwym czasie.

Nowy zarząd Milanu przedstawi wkrótce nowy biznesplan dla klubu, który przedstawi wyraźną ścieżkę do odzyskania statusu w Lidze Mistrzów. Rada dokona również analizy nowego budżetu dla klubu. Takie działania będą miały na celu wzmocnienie konkurencyjności zespołu zgodnie z regulaminem UEFA dotyczącego Finansowego Fair Play.

Jak wynika z wczorajszej decyzji Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu o unieważnieniu zakazu gry w Lidze Europy, rada TAS zauważyła, że obecna sytuacja finansowa klubu jest teraz lepsza po niedawnej zmianie właściciela klubu.

Fundusz Elliott zasygnalizował już swoje silne poparcie dla klubu z planowanym wzrostem kapitału w wysokości 50 mln euro. Elliott wierzy, że dzisiejsze zmiany są fundamentalne dla osiągnięcia długofalowego sukcesu klubu.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Zapowiedzi te brzmią bardzo miło dla każdego Milanisty, ale ostatnie lata nauczyły nas, żeby nie po mowie, lecz owocach działalności dokonywać oceny.