Kjaer: Najważniejszy jest dla mnie zespół

Kjaer: Najważniejszy jest dla mnie zespół

Simon Kjaer wziął udział w konferencji prasowej przed meczem z Lille. Oto, co obrońca Milanu miał do powiedzenia.

O Lille:

 Dobrze wspominam ten czas. Czas, który spędziłem w Lille był dla mnie ważny, m.in. dlatego, ponieważ wtedy urodziło się moje pierwsze dziecko. To tam mogłem zacząć od nowa. To był dobry czas.

 W ciągu ostatnich 2 lat, ich zespół bardzo się rozwinął. Lille wciąż posiada silnych zawodników. Jako klub zawsze byli dobrze zorganizowani. Gra przeciwko nim będzie dla mnie przyjemnością.

 Czy ciągłość jest sekretem Twojej dotychczasowej gry?

 Lubię grać regularnie. Czuję się lepiej, kiedy pojawiam się na boisku. Wolę być na boisku niż poza nim. Cieszę się, że niemal wszyscy nasi zawodnicy czują się dobrze.

Czy Milan jest najsilniejszym zespołem, w którym grałeś w swojej karierze? Czy w szatni mówicie o Scudetto?

 Nasz zespół rozwinął się w obu fazach gry. Prezentujemy dobrą jakość pod każdym względem. Dysponujemy zespołem, który jest młody i ma wielkie ambicje. Scudetto? Nie rozmawiamy o tym. Zobaczymy, co się wydarzy za 6 miesięcy.

O Ibrahimoviciu:

 Wszyscy odczuwamy jego obecność. Zlatan jest profesjonalistą, który wiele wnosi do naszego zespołu. Jego jedynym celem jest odnoszenie zwycięstw. Wszyscy idziemy w tym samym kierunku. Dzięki niemu bardzo rozwinęliśmy naszą mentalność.

 Czy Twoje dotychczasowe występy w Milanie są dla Ciebie zaskoczeniem? 

 W piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo. Transfer do Milanu bardzo mnie ucieszył. Nie jestem tutaj na wakacjach. Każdego dnia staram się pomóc drużynie. Nigdy nie miałem wątpliwości co do moich umiejętności. Moja gra jest efektem ciężkiej pracy. Robię wszystko, aby dawać z siebie wszystko dla zespołu. Jestem zadowolony ze swojej gry, ale najważniejszy jest dla mnie zespół.

Komentarze