Kaladze: Tego właśnie brakowało Rossonerim w ostatnim czasie

Kaladze: Tego właśnie brakowało Rossonerim w ostatnim czasie

Kachaber Kaladze wypowiedział się dla La Gazzetta dello Sport. Oto, co były obrońca Milanu miał do powiedzenia:

O Milanie:

Z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej. Co uderzyło mnie najbardziej? Determinacja i solidność zespołu. Dobrze radzą sobie w obronie i są skuteczni pod bramką rywali. Tego właśnie brakowało Rossonerim w ostatnim czasie. 

O Piątku:

Jest bardzo dobry, zdobywa bramki niemal po każdym kontakcie z piłką. Obserwuję go od kiedy gra w Genoi. Teraz śledzę jego poczynania w Milanie. On może się tutaj rozwijać i zrobić kolejny krok w swojej karierze. Ci, którzy trafiają do Serie A z lig zagranicznych mają często problemy z adaptacją. Jak widać na jego przykładzie, zmiana ligi nie sprawiła mu żadnego problemu. Piątek prezentuje właściwą postawę na boisku. Niemal w każdym meczu prezentuje się bardzo dobrze, zdobywa bramki i pomaga kolegom z zespołu. On jest młodym zawodnikiem i może wskoczyć na wyższy poziom. Kiedy ja grałem w Milanie, miałem okazję grać przeciwko prawdziwym mistrzom w ataku. Raczej nie będzie drugim Ronaldo Il Fenomeno, ale może stać się wspaniałym napastnikiem.

Komentarze

  • avatar
    MK92
    Kaładze w latach 2006-2008 był naprawdę znakomitym obrońcą. Miło go wspominam i życzę mu wielu sukcesów w gospodarowaniu Tbilisi. Poza tym, w pełni zgadzam się z jego wypowiedzią o współczesnym Milanie i Piątku.